Zakażenie dróg moczowych. W jaki sposób się przed ową przypadłością zabezpieczyć?

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Dolegliwość ta występuje dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość waginy i odbytu bakterie z łatwością mogą przedostać się do pęcherza moczowego tworząc stan zapalny.

Niepokojące objawy :

- częstsze niż dotychczas oddawania moczu,- towarzyszące temu przykre pieczenie i ból,- czasem bóle w dole brzucha,-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu.Po dostrzeżeniu wymienionych dolegliwości należy niezwłocznie udać się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych symptomów, gdyż nieleczona choroba może przeistoczyć się w stan przewlekły lub nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu stwierdza się wtedy podwyższoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz nikłe ilości białka, zaś w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Leczenie , profilaktyka oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:Fundamentalnym elementem zapobiegania i leczenia chorób dróg moczowych jest przyjmowanie medykamentów. Możemy zastosować np.

Zaintrygowały Cię zawarte tu wątki? Jeżeli tak, to dowiedz się (http://szpitalpodolany.pl/zabiegi/operacja-przepukliny-pachwinowej-poznan/) więcej informacji na ten temat. Kierunek pokaże Ci podany link.

lek o nazwie Urosept (więcej na stronie Herbapol). Jest to ziołowy medykament przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek zażywa się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich nieprawidłowościach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Przede wszystkim dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę płynu co pół godziny, tak aby przyśpieszyć wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia w czasie siusiania.

Zweryfikuj kolejny interesujący artykuł, aby dowiedzieć się sporo szczegółów na zajmujący Cię temat. Namawiamy i życzymy przyjemnej lektury!

Najzdrowsza jest mineralna woda bez gazu. Strońmy tylko od kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz. Wspaniale robi rozcieńczony napój z aronii bądź czarnej porzeczki, który z racji dużej treści witaminy C wstrzymuje rozmnażanie się bakterii.

Najprościej chronić się przed infekcją układu moczowego: - dbając o higienę okolic intymnych, - odpowiednio ubierając się w okresie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia, - systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego przetrzymywania moczu w pęcherzu,- pijąc wystarczająco duże ilości płynów,- przy nawracającym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli w basenach jak również w wannie z dodatkiem środków pieniących.

Źródło: .