Zakażenie dróg moczowych. W jaki sposób się przed ową przypadłością zabezpieczyć?

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Dolegliwość ta występuje dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość waginy i odbytu bakterie z łatwością mogą przedostać się do pęcherza moczowego tworząc stan zapalny.

Niepokojące objawy :

- częstsze niż dotychczas oddawania moczu,
- towarzyszące temu przykre pieczenie i ból,
- czasem bóle w dole brzucha,
-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu.
Po dostrzeżeniu wymienionych dolegliwości należy niezwłocznie udać się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych symptomów, gdyż nieleczona choroba może przeistoczyć się w stan przewlekły lub nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu stwierdza się wtedy podwyższoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz nikłe ilości białka, zaś w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Leczenie , profilaktyka oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:

Fundamentalnym elementem zapobiegania i leczenia chorób dróg moczowych jest przyjmowanie medykamentów. Możemy zastosować np. lek o nazwie Urosept (więcej na stronie Herbapol). Jest to ziołowy medykament przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek zażywa się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich nieprawidłowościach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Przede wszystkim dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę płynu co pół godziny, tak aby przyśpieszyć wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia w czasie siusiania.

Zweryfikuj kolejny interesujący artykuł, aby dowiedzieć się sporo szczegółów na zajmujący Cię temat. Namawiamy i życzymy przyjemnej lektury!

Najzdrowsza jest mineralna woda bez gazu. Strońmy tylko od kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz. Wspaniale robi rozcieńczony napój z aronii bądź czarnej porzeczki, który z racji dużej treści witaminy C wstrzymuje rozmnażanie się bakterii.

Najprościej chronić się przed infekcją układu moczowego:
- dbając o higienę okolic intymnych,
- odpowiednio ubierając się w okresie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia,
- systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego
przetrzymywania moczu w pęcherzu,
- pijąc wystarczająco duże ilości płynów,
- przy nawracającym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli w basenach jak również w wannie z dodatkiem środków pieniących.

Źródło: .