Z jakiego rodzaju kłopotami ciężko jest dać sobie radę samemu? W jakich sytuacjach konieczne jest wsparcie drugiej osoby?

Każdemu zdarza się wpaść w kłopoty różnego typu. Z niektórych z takich sytuacji da się wyjść samodzielnie po jakimś czasie. Natomiast bywa i tak, kiedy potrzebna jest pomoc kogoś innego.

Kogoś, kto wesprze nas w trudnym czasie.
strzykawka i pigułki

Autor: Kaushik Narasimhan
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem takich sytuacji są problemy z uzależnieniem. Niestety, jednak każdemu może się to przydarzyć.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany tekst, to odnośnik do wpisu (www.psychoterapiawsopocie.pl/) zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Nawet gdy myślimy sobie, iż jest to wręcz nieprawdopodobne, to niestety nie można mieć takiej pewności. Wystarczy strata bliskiej osoby, by zatracić grunt pod nogami oraz się załamać. Tak też często zaczyna się ten zły scenariusz, jaki jest udziałem wielu osób. W przypadku uzależnień właściwie nie da się wyjść z takich kłopotów na własną rękę. Przykładowo leczenie narkomanii jest bardzo trudne. Już taki detoks (strona internetowa detoks alkoholowy warszawa) jest czymś niewyobrażalnie trudnym, a co dopiero powstrzymanie się potem od nie zażywania środków odurzających. Najgorsze jest to, że narkomanem jest się całe życie, dlatego jest to nieustanna walka z samym sobą.

Ośrodki leczenia uzależnień przepełnione są ludźmi jacy już któryś raz próbują wyjść z uzależnienia- polecane ośrodki. Powroty bowiem zdarzają się dość często, tym bardziej gdy chodzi o narkotyki, które są bardzo uzależniające i kiedy już się w nie wejdzie głęboko to proces wyjścia jest długi. Leczenie z choroby alkoholowej także nie jest proste, a częstość występowania takich problemów jest spora.

Posiadanie bliskiej osoby, kogoś kto wspiera nas w walce to klucz do wyjścia z nałogu. Mają tego świadomość osoby, jakie mają to szczęście, iż właśnie takich ludzi posiadają blisko siebie. To bardzo wspomaga osobie uzależnionej.