Z jakiego powodu powinno się regularnie chodzić do dentysty, jakie to ma znaczenie dla stanu naszych zębów.

Obecna cywilizacja niestety nie jest łaskawa dla zębów. Ogromne ilości słodyczy a także niepilnowanie higieny jamy ustnej powodują, że wielu ludzi zaczyna mieć jakieś problemy z próchnicą. Szczególnie u małych dzieci może to być dużym problemem, bo ubytki powstałe w młodym wieku będą ciążyć przez resztę życia, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do powypadania zębów.

Z tego też powodu niezwykle istotne jest regularne odwiedzanie stomatolog, a w przypadku pojawienia się jakiś kłopotów szybkie leczenie ubytków. Lekarze proponują, żeby co najmniej raz na rok odwiedzić gabinet stomatologiczny kraków w celu kompleksowego przeglądu stanu uzębienia. Dzięki temu można wychwycić wszystkie powstałe od ostatniej wizyty ubytki, i je niskim kosztem i bez bólu wyleczyć.

Zielony fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak ktoś sobie zaniedbuje wizyty kontrolne, albo nic nie robi ze znalezionymi przez dentystę ubytkami, to dalsze leczenie już takie tanie może nie być. Jeśli będzie konieczność usunięcia nerwów, to koszt leczenia jednego zęba wynieść może tysiąc złotych, a czasami trzeba go będzie zwyczajnie wyrwać. Zobacz też

Tak więc widać, że warto systematycznie odwiedzać dentystę i leczyć dziury, które zostaną znalezione. Mimo, że za wszystkie takie wizyty trzeba będzie zapłacić, to jednak w dłuższej perspektywie wydatki mogą być mniejsze, niż dopuszczenie do dużych ubytków, które będą wymagać kosztownego i długiego leczenia. Ale dentysta kraków to nie samo leczenie zębów, bardzo dużym zainteresowaniem bowiem cieszy się stomatologia estetyczna. W niej raczej nie chodzi o leczenie zębów, lecz o poprawienie tego, jak wyglądają. Zabiegi z tego zakresu to w pierwszej kolejności rozjaśnianie zębów i usuwanie kamienia.

Ogromne ilości kawy, papierosy i nieodpowiednie odżywianie sprawiają, że zęby stają się żółte lub ciemnieją, dzięki specjalnym metodom da się przywrócić ich naturalny wygląd.

Zainteresowały Cię prezentowane dane? Wejdź na nowy wpis a zapewne dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Wiele osób boryka się także z krzywymi zębami, tymi problemami z kolei może się zająć ortodonta kraków. Dzięki noszeniu specjalnych aparatów dużą część takich problemów daje się dość szybko wyleczyć.