Wszyscy wiemy, że aby mieć szczupłą sylwetkę, trzeba kilka razy w tygodniu trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak głosi stare polskie przysłowie. Jest ono w zupełności prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z istotniejszych czynników, które pozwalają nam zachować zgrabną figurę i zdrowie na wiele lat.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy trenują dość często, twierdzą, że plusów płynących z takiego typu treningu jest znacznie więcej. W czasie wysiłku fizycznego pojawia się w ciele endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie musimy się zatem objadać czekoladą, żeby poczuć zadowolenie. Regularne treningi wpływają zatem pozytywnie na naszą psychikę i na nasze ciało. Same plusy. Dlaczego zatem jest tak wiele ludzi, którzy za wszelką cenę starają wymigać się od treningu? Zapewne jest to wina lenistwa, które było utrwalone przez wiele lat. Jeśli ktoś stale siedział przed telewizorem, to trudno mu będzie skłonić samego siebie do ruchu. Trzeba zatem mocno się zmotywować, nie przesuwać treningu na tak zwane wieczne "od poniedziałku" i zacząć niewielkimi kroczkami.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (www.terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Nie wolno przy pierwszym treningu wymagać od swego ciała zbyt dużo, gdyż możemy zrobić sobie krzywdę. Z tego powodu warto rozkręcać się stopniowo. Można wybrać indywidualne treningi takie jak bieganie lub jazda na rowerze. Jeżeli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej zmotywowani do częstych treningów, to warto zapisać się choćby na aerobik lub zumbę.

Dla osób, które preferują coś spokojniejszego, dobrym rozwiązaniem będzie na przykład joga. Rozciągniemy swe mięśnie oraz zaczniemy tracić nadprogramowe kilogramy.