Wszelkie zmysły są niezwykle ważne do normalnego funkcjonowania – wobec tego musimy troszczyć się o nie

Mówi się, że utrata wzroku bywa najbardziej traumatycznym przeżyciem. Jednak, kiedy zauważymy u siebie problemy ze słuchem, to też będzie fatalnie.

zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
proces

Autor: Angie Jane Gray
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy przynajmniej raz w roku musi zaliczać kontrolne badania. Sprawdzanie swego zdrowia jest niebywale ważne. Powinniśmy kontrolować morfologię i poziom najważniejszych hormonów. Jednakże warto także badać co jakiś czas wzrok i słych. Ze słuchem jest ten kłopot, że dość długo możemy nie widzieć problemu. Przyszło nam funkcjonować w czasach, gdy w miastach ze wszystkich stron otacza nas jakiś hałas — jeżdżą samochody, mamy włączony film lub ktoś rozmawia przez telefon. Zatem początkowo to, że czegoś po prostu nie dosłyszeliśmy, może być przez nas przeoczony. Z tego powodu należy kontrolować ten zmysł u specjalisty. Na specjalnym badaniu wejdziemy do specjalnego pokoju i zostaniemy poproszeni, by naciskać guzik, zawsze, gdy usłyszmy jakikolwiek dźwięk. Będą one raz ciche, a niekiedy głośne.

Czy znalazłeś potrzebne informacje na opisywany temat? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale równie fascynujące będą wiadomości na tym serwisie. Wtedy przejdź tutaj.

Nie ma się co martwić — badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Na podstawie wyników lekarz stwierdzi, co nam jest. Jeśli natomiast utraciliśmy słuch, to z pewnością ucieszy nas to, że medycyna tak się rozwinęła, że dzisiaj wszczepia się niewielkie implanty do ucha i osoba znów może słyszeć.

To po prostu cud, a dla osoby wyleczonej ogromna zmiana w życiu na lepsze. Od dziś będzie w stanie słuchać muzyki oraz będzie mogła porozmawiać z każdym — ekspedientką w piekarni czy listonoszem.