W jakich sytuacjach warto się zgłosić do protetyka?

Praca protetyka powinna opierać się na ciągłej współpracy ze stomatologiem. Protezy w żadnym razie nie powinny być wykonywane bez jego zgody.
Protetyk zajmuje się w podstawowej mierze reperacją jak też wytwarzaniem aparatów ortodontycznych, lub zębowych protez.

zdrowy obiad

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com

spacer po plaży

Autor: Nicolas DECOOPMAN
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością nie jest to fizyczna praca. To umysłowa praca wymagająca niewątpliwie dużej koncentracji, wytrwałości i skrupulatności. Protetyk w swojej pracy użytkuje są ceramicznych materiałów, elementów z tworzyw sztucznych, poddaje je obróbce przy pomocy specjalistycznych instrumentów. Miejscem pracy tego profesjonalisty jest protetyczna pracownia. Protetyk wykonuje swą pracę najczęściej w niedużym wnętrzu, a czasem nawet w gabinecie stomatologicznym, jednakże jest to obecnie rzadkie zjawisko. Mimo, iż protetyk pracuje zazwyczaj na zlecenie dentysty, jego praca ma charakter samodzielny.
smak

Autor: MOMKAY
Specjalista ten nieczęsto ma bezpośredni kontakt z własnymi pacjentami. Częstokroć w wykonaniu nieodzownych odlewów pośredniczy dentysta. Profesję protetyka możemy nazwać zaledwie dodatkiem do usług świadczonych przez lekarza stomatologa. Jednak dentysta (stomatologia warszawa) bez pomocy protetyka nie zdołałby świadczyć własnych usług. W kwestii technologii rozmaitych materiałów biologicznych bądź ortodontycznych materiałów ciągle zachodzą zmiany. Protetyk musi zdawać sobie z tego sprawę. Jeżeli idzie o fizyczne wymagania przed jakimi stawia się tego specjalistę, to najważniejsze będą z pewnością zdolności manualne i rzecz jasna doskonały wzrok.

Ze względu na swoistość owego zawodu, mogą ją również wykonywać niepełnosprawni. Jedyne przeciwwskazania zdrowotne to alergiczna podatność na rozmaite materiały, z jakimi się będzie miało styczność w trakcie wykonywania tego zawodu.