W jaki sposób urządzić pokój dla nastolatka, aby to pomieszczenie spełniło jego przewidywania

Każdy nastolatek pragnie mieć na swój użytek to jedno najistotniejsze pomieszczenie, to jest własny pokój. To w nim czyta zadaną lekturę i słucha ulubionej piosenki. W młodzieżowym pokoju są podejmowani goście - równolatkowie naszego nastolatka. Sam wygląd pomieszczenia nie jest kwestią przypadku. Ściany muszą posiadać odpowiedni kolor, a dokładnie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć staromodne ozdoby. Spośród wszystkich sprzętów najbardziej rozpoznawalne bywają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne meble dla nastolatków odznaczają się prostotą oraz funkcjonalnością. Spokojne kolory komponują się ze sobą, tworząc bardzo oryginalne połączenia. Do takich mebli w nowoczesnym stylu idealnie będą pasować dodatki w podobnych odcieniach, czyli dwukolorowy, puszysty dywan, niebanalny żyrandol i zasłonki z lejącego się materiału. A jeśli pomieszczenie przeznaczone na pokój posiada dość dużą powierzchnię, to można pomyśleć o ustawieniu ponadprogramowego mebla, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd tego pokoju może prezentować się następująco: szara dwuskrzydłowa otwierana przesuwnie szafa na odzienia wierzchnie, tuż w sąsiedztwie wydzielone miejsce do nauki, czyli biurko. A tuż powyżej niego mały regał na lektury, zdjęcie i suweniry z wakacyjnych wypadów. Po przeciwnej stronie pokoju, tuż obok drzwi, jest ustawiona komoda z 5 szufladami, przeznaczonymi na przechowywanie bielizny. A w nieodległym sąsiedztwie znajduje się komfortowe łoże, które za dnia bywa nakryte zielono-brązową kapą i pełni również funkcję kanapy (marka wajnert). Młodzieżowe meble można zakupić praktycznie w każdym sklepie, który posiada w swojej propozycji tego typu sprzęty do domów.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie kosztowne, ale i przemyślane, zakupy warto wybrać się razem z nastoletnim synem. Jeżeli nastolatkowie sami dokonają wyboru konkretnego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać wolny czas w swoim pokoju, a może nawet z większą weną zabiorą się do odrabiania lekcji. Branie pod uwagę upodobań naszych dzieci jest najważniejszym kryterium. Jeżeli urządzimy pokój nie bacząc na zdanie nastolatków, to możemy spodziewać następnej domowej kłótni.

Interesują Cię gadżety? Więc bądź na bieżąco! Wobec tego powinieneś przeglądnąć kolejny tekst na frapujący temat, aby zasięgnąć bardziej skrupulatnych wiadomości.

Nie zapominajmy, że czasem warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale w zamian za to spędzać długie zimowe wieczory w spokojnej i typowo familijnej atmosferze. Koniec końców wspomniane wyżej pieniądze szczęścia przecież nie dają.