Usługi chirurgi plastycznej – jakie zabiegi charakteryzują się obecnie w Polsce największą popularnością wśród pacjentów?

Kompleksy dotyczące wyglądu zewnętrznego są dziś niestety bardzo częste. Społeczeństwo wywiera wielki nacisk na bycie osobą szczupłą, wysportowaną oraz wiecznie młodą, co nie jest możliwe bez wykorzystania skalpela chirurga. Właśnie z tego powodu żadna klinika chirurgii plastycznej nie może narzekać na brak zainteresowania oferowanymi usługami.

Jakie zabiegi wyróżniają się obecnie w Polsce największą popularnością wśród pacjentów?

Chirurgia plastyczna

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl

Jedną z najczęściej wykonywanych operacji jest powiększenie piersi. Kształtne piersi jest jednym z najważniejszych atrybutów atrakcyjności fizycznej, wobec tego nie należy się dziwić, że wiele kobiet (płaszcz z kapturem) decyduje się na skorzystanie z możliwości nowoczesnej medycyny. Proponowane implanty są bezpieczne oraz wygodne, a pacjentka może zdecydować jaka wielkość implantów jej odpowiada w największym stopniu - więcej informacji .

Naturalnie, trzeba pamiętać, że każda operacja jest ingerencją w organizm, ciało wymaga więc rekonwalescencji. Ponadto, ogromną popularnością cieszy się także lifting twarzy, którego celem jest wygładzenie zmarszczek. Na rynku proponowanych jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, jednak w niektórych przypadkach to właśnie lifting daje znakomite rezultaty. Pacjenci powinni pamiętać, że mimo iż chirurgia plastyczna polanica prezentuje dość wysoki poziom, koniecznie trzeba korzystać wyłącznie z usług doświadczonych klinik.

Sporo osób decyduje się dodatkowo na odsysanie tłuszczu. Czasami, mimo restrykcyjnych diet oraz ćwiczeń, ciało ciągle nie prezentuje się satysfakcjonująco. Odsysanie tłuszczu ułatwia pozbycie się niepotrzebnych centymetrów w określonych rejonach ciała, sprawiających największe kłopoty. Rzecz jasna, popularne są też operacje nosa, polegające na nadaniu mu atrakcyjnego kształtu i operacje uszu. Reasumując – chirurgia plastyczna pozwala na dziś leczenie kompleksów i poprawianie własnego wyglądu zewnętrznego.

Potrzebne są jednakże konsultacje u sprawdzonych i doświadczonych chirurgów – plastyków, ponieważ to właśnie oni są w stanie zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Powiększanie piersi, odsysanie tłuszczu, operacje nosa i uszu oraz lifting skóry twarzy to najchętniej współcześnie wybierane zabiegi plastyczne - czytaj więcej.