Toaleta w miejscu publicznym – co koniecznie musi znaleźć się na jej wyposażeniu

Chyba każdemu z nas przydarzyło się przynajmniej kilka razy w życiu znaleźć się w publicznej toalecie. Jeszcze jakiś czas temu stan takich miejsc w Polsce pozostawiał naprawdę mnóstwo do życzenia. Teraz toalety do ogólnego użytku są coraz porządniej wyposażone, a zaprowadzony w nich porządek może wywołać rumieniec wstydu na twarzy niejednej pani domu. Powinno się zadać jednak pytanie, co musi znaleźć się w toalecie w miejscu publicznym?

WC

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Aby korzystanie z toalety w miejscu publicznym było naprawdę przyjemne, powinno się umieścić w niej odświeżacze powietrza. Odświeżacze powietrza nie pochłoną wielkich środków finansowych, a jednocześnie w znaczny sposób poprawią zapach w toalecie. Wybór zapachów jest aktualnie tak szeroki, że nie ma kłopotów z wybraniem aromatu cechującego się trwałością, silnego, a równocześnie niezbyt intensywnego. W sklepach nie brakuje odświeżaczy powietrza różnego typu. Zdecydować się można na odświeżacze podłączane do gniazdka, które naprawdę efektywnie i na długo poprawiają aromat w pomieszczeniu. Są one jednak obecnie najdroższe - (poznaj dodatkowe informacje).

Najchętniej stosowane są odświeżacze w żelu. Wkład zapachowy ma postać żelu, który umieszczono w specjalnym pojemniku. Taki odświeżacz po otworzeniu należy po prostu umieścić w wybranym miejscu. Przez pewien czas będzie oddawał swój zapach. Chętnie kupowane są także odświeżacze powietrza w sprayu, które jednak w toaletach do ogólnego użytku sprawdzają się gorzej. W toalecie publicznej nie może zabraknąć również takich sprzętów, jak suszarka do rąk kieszeniowa. Suszarka do rąk kieszeniowa to sprzęt, który pozwala błyskawicznie i efektywnie osuszyć dłonie po ich uprzednim umyciu.

W wielu toaletach suszarki umieszczone są obok ręczników zrobionych z papieru, które również są dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem. Wiele osób woli jednak używać suszarek. Powinno się tylko wiedzieć, aby po wysuszeniu nimi rąk wysmarować dłonie rewitalizacja dłoni kremem do rąk. Jeśli tego nie zrobimy skóra na nich może stać się naprawdę bardzo sucha. W dobrze wyposażonej toalecie o charakterze publicznym nie może zabraknąć też mydła. Najbardziej higieniczne jest rzecz jasna to w płynie i to właśnie ono powinno znaleźć się w toalecie publicznej zgodnie z przepisami sanitarnymi.

Używanie mydła w kostce jest w toaletach o charakterze publicznym niezgodne z obowiązującymi przepisami. Podobnie jak używanie wykonanych z materiału ręczników wielorazowego użytku. Tylko ręczniki zrobione z papieru są zgodne z przepisami sanitarnymi. Musi pamiętać o tym każdy, kto postanawia uruchomić toaletę publiczną.

mycie rąk
Każdy, kto przekracza próg toalety o charakterze publicznym pragnie, aby była ona wyposażona bardzo dobrze. Na szczęście aktualnie znajdujące się u nas toalety publiczne są coraz lepiej utrzymane, a skorzystanie z nich nie wywołuje już silnego grymasu na twarzy. Toalety publiczne w naszym kraju są aktualnie czyste, panuje w nich przyjemny zapach i prezentują się naprawdę zaskakująco dobrze - fakty.