Skompletowanie apteczki pierwszej pomocy

Wyprawa w góry jest fantastycznym pomysłem na weekend. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, by przed każdą, nawet krótką trasą, odpowiednio się ochronić.
Należycie wyposażona apteczka musi być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy, gdy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich szlaków.

zestaw do płukania oka

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Uzupełnienie apteczki powinniśmy rozpocząć od określenia naszej wprawy w udzieleniu pierwszej pomocy. Gdy je zrewidujemy, należy pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Pojemnik na apteczkę trzeba wybrać przed kupnem medykamentów, bo powinniśmy je w taki sposób dobrać żeby się wszystko co konieczne zmieściło. Samym pokrowcem może być przykładowo niewielka kosmetyczka, jest stosunkowo wodoszczelna i wytrzymała. Dla bardziej wymagających rekomendujemy pokrowce oraz komplety gotowych apteczek, produkowane przez firmy związane z branżą turystyczną.

W skład najważniejszej kategorii powinny wejść opatrunki, gazy jałowe, przylepce, chusta trójkątna, bandaż elastyczny.

Sprawdź ten unikalny serwis www (http://hempplant.pl/) - prezentuje on zbliżoną problematykę i na pewno także Cię zainteresuje. Nie zwlekaj zatem i kliknij tu!

Jest to podstawowy środek opatrunkowy przy opatrywaniu tak większych ran, jak i skręceń jak też zwichnięć. Przy wyborze bandaża należy kierować uwagę na to w co jest opakowany; najlepsze będą opakowania z folii. Następnym aspektem jest wielkość, normalnie bandaże mają długość czterech metrów. Jeśli idzie o szerokość zaleca się posiadanie paru rozmiarów; najlepszym rozwiązaniem będzie kupno paru bandaży o szerokości: 4, 6 oraz 10 centymetrów. Zestaw do płukania oka to nadzwyczaj pomocne urządzenie do usunięcia drobinek z oczu.

Na pewno warto go mieć w swej apteczce turystycznej. Zalecamy także zabieranie kilku plastrów na odgniotki, najlepiej w różnorodnych rozmiarach, oraz kilku plastrów z opatrunkiem też rozmaitej wielkości.