Serce – co powinno się robić, by zachować je w doskonałej formie na długie lata?

To niewątpliwie jeden z najważniejszych mięśni ludzkiego ciała. Gdyby nie jego aktywność krew nie mogłaby trafiać do komórek.

alfamedycyna.pl
Niestety obecnie na serce czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Stres, niewłaściwa dieta, brak ruchu – wymieniać można bez przerwy.

Masz w planach uzyskać inne informacje na omawiany temat? Z pewnością notka z witryny też je zawiera, więc kliknij tutaj i poznaj je starannie.

Skutek? Niejedna poradnia kardiologiczna jest przepełniona. Specjaliści biją na alarm: z roku na rok rośnie ilość osób borykających się z chorobami wieńcowymi, nadciśnieniem tętniczym czy niewydolnością krążenia. Jak ich uniknąć? Najważniejsza jest profilaktyka. Systematyczne badania to absolutna konieczność. Na szczęście - co trzeba mocno podkreślić - w naszym kraju diagnostyka chorób naczyniowo-sercowych jest dosyć zaawansowana. Jedną z najpopularniejszych „metod” wykrywania ewentualnych „patologii” we wspomnianym obszarze stanowi bezsprzecznie „echo serca”. Badanie pozwala w nieinwazyjny sposób ocenić stan serca a także dużych naczyń krwionośnych. Z reguły wykonuje je poradnia kardiologiczna - Przychodnia Kardiologiczna.

Pamiętajmy jednakże, że nawet najnowocześniejsza profilaktyka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeżeli nie zadbamy o właściwy tryb życia. Nie bez powodu powiada się, że ruch to zdrowie. Otyłość sprzyja powstawaniu arteriosklerozy i znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się udaru mózgu.