Rzuć palenie dzięki e-papierosom

Ludzie mają wiele skłonności, jedną z nich jest uleganie nałogom. Niektórzy piją zbyt wiele alkoholu inny codziennie zatruwają się papierosami. Obecnie jednak dostępne są rozwiązania, dzięki którym przy odrobinie dobrej woli i regularnemu podejściu można rzucić wspomniane palenie. Tym rozwiązaniem jest m.in. elektroniczny papieros.

W przypadku pozbycia się konkretnego nałogu ważne jest, by zainteresowany trzymał się narzuconych procedur i był odpowiednio systematyczny. Jest to ważne zarówno przy terapiach, jak i w przypadku takiego rozwiązania jak e-papierosy. Jak one działają? Tego rodzaju produkty posiadają liquid, który z kolei posiada nikotynę, aczkolwiek w znacznie mniejszej ilości niż typowy papieros. E-papieros składa się także z ustnika, który zawiera wspomniany liquid. Płyn ten podczas palenia podgrzewa się, przechodzi w stan lotny i może być wdychany. Nie zachodzi tu jednakże żaden proces spalania, dlatego w czasie używania e-papierosy, niebezpieczne substancje praktycznie nie są wydalane do otoczenia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

E-papieros nie jest również skomplikowany w obsłudze, należy jedynie w razie braku napełniać płyn oraz ładować akumulatorek, dzięki któremu e-papieros działa.Elektroniczne papierosy to proste i zdrowsze rozwiązanie aniżeli palenie standardowych papierosów. Dzięki niewielkiej dawce nikotyny palacz ma z nią styczność, jednak raz po raz może zmniejszać jej ilość, tak, że z czasem okazuje się, że nie jest mu już potrzebne palenie papierosów. Terapia terapia uzależnień toruń przeprowadzana w ten sposób jest zatem przyjazna tak dla palacz, jak i środowiska. Palący ma ogromne szanse na rzucenie nałogu, bowiem z jednej strony łatwiej mu przez dostępność nikotyny, a z drugiej może sam kontrolować, kiedy i w jakim stopniu zmniejszać jej ilość w e-papierosie. Na dodatek może palić w większej liczbie miejsc, niż ma to miejsce w przypadku palenia typowych papierosów.

Inną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest tani koszt. Zważywszy, że niektórzy spalają przynajmniej paczkę na dzień, w obliczu całego miesiąca daje to faktycznie pory koszt. W przypadku e-papierosów najdroższy jest zakup urządzenia, ale jest to wydatek jednorazowy, który w przyszłości zwraca się dość szybko. Warto więc rozważyć tego rodzaju rozwiązanie.