Pograjmy w nożną

Miejski tryb życia, rozwijająca się komputeryzacja, przyspieszający, niezdrowy wyścig po sukcesy w pracy czy możliwie najlepsze wyniki w nauce doprowadziły do tego, że mało spośród nas dba jak należy o kondycję ciała i zdrowie.

Dotyczy to między innymi najmłodszych, którzy, tkwiąc w domu przed komputerem, surfując po Internecie, nie dość, że wywołują u siebie pewne zmiany w procesach poznawczych i sposobie przyjmowania nowej wiedzy, które są nieodpowiednie dla ludzkiej natury, ale także opychają się tłustymi przekąskami, które tuczą i bardzo utrudniają jakikolwiek ruch, odwodzą od wychodzenia z domu i gier z przyjaciółmi, nie wspominając o profesjonalnym uprawianiu sportu.

piłka nożna

Autor: ;/
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób popychać młodzież do aktywności fizycznej? Nie jest to łatwy problem, gdyż nastolatkowi niełatwo uświadomić, że to, co robi w tym wieku, ma zasadniczy wpływ na to, co będzie za dziesięć czy dwadzieścia lat, a mowa tu przecież o czymś nie bez znaczenia: o zdrowiu, kondycji układu ruchowego, odpowiednich reakcjach na infekcje, odpowiedniej masie ciała. Zaniedbując błędy w tych kwestiach narażamy siebie lub własne dzieciaki na niebagatelne szkody, które w przyszłości niezwykle trudno wyprostować, nawet dysponując niemałymi pieniędzmi. Nie jest to łatwe, ale nie jest nieosiągalne.

Zatem dobrze zacząć myśleć już w tej chwili o tym, co nastąpi w najbliższej przyszłości czy kilkanaście lat. Przede wszystkim pośród chłopców tak wielkim powodzeniem cieszy się piłka nożna – użyjmy tego. Ciężko wymagać od dzieciaków, by te od razu z werwą, wyciskając z siebie mnóstwo potu, leciały kilka razy w tygodniu na treningi do profesjonalnych placówek, ale nie da się dostać wszystkiego w jednej chwili. Namawiajmy młodzież do biegania za piłką. Wystarczy kawałek równej przestrzeni i trzepak, by dało się zagrać fajny mecz. A kiedy już będzie jasne, że dziecko jest zainteresowane sportem na tyle, by zacząć trenować w miarę profesjonalnie, nie skąpmy oszczędności na zachętę. Dobrane buty piłkarskie, ochraniacze na golenie, czasem rękawice bramkarskie, to spory wydatek, ale niezbędny do tego, żeby dzieciak uczęszczał na treningi. Oprócz tego tego typu prezent na pewno wzmoże i podtrzyma zapał do wysiłku na boisku: czy to na lokalnym Orliku, czy w lokalnym sportowym klubie, w sekcji juniorów. Zawodowe buty piłkarskie w społecznościach chłopaków z osiedla dadzą jeszcze jedną korzyść.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na omawiany temat - odsyłam do serwisu www (http://www.dodatkicukiernicze.pl/pl/c/Brokaty-spozywcze/31), gdyż tam są wartościowe fakty omawiające prezentowany wątek.

Jest to niemały prestiż, toteż młody chłopak nie tylko będzie cieszył się lepszym szacunkiem wśród kolegów. Przy odrobinie szczęścia odnajdzie się wśród grupy wieloletnich partnerów do zabawy z piłką, a to prowadzi do tego, co najważniejsze: regularnej aktywności fizycznej, radości z wysiłku i dobrego zdrowia.