Pielęgnacja cery wrażliwej

Jeżeli chcemy mieć ładną cerę trzeba trochę się postarać. Nie wystarczające stanie się umycie twarzy rano i wieczorem wodą. Chyba, że rzeczywiście posiadamy fenomenalne geny. Jednak rzeczywistość jest taka, że wiele osób ma różne problemy z cerą. Pewne osoby posiadają rozszerzone pory, inne wągry albo jakieś wypryski. A co dopiero, gdy mamy bardzo delikatną cerę, wtedy dopiero musimy nieźle się nagimnastykować. Niezmiernie istotne, że pielęgnacja cery wrażliwej musi opierać się na paru sprawach.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Dość często jest tak, że musimy przestać obmywać twarz wodą z kranu. Trzeba stosować jedynie kosmetyki dla cery wrażliwej. Czasem myślimy o tym, jaką mamy cerę, czasem ciężko nam to ustalić. Tak, więc powinniśmy pójść do dermatologa. Dermatolog powie nam, jaką posiadamy skórę i podpowie nam, w jaki sposób trzeba o nią dbać. Jeśli sami wiemy, że posiadamy cerę wrażliwą to należy metodą prób i błędów szukać kosmetyków, które będą odpowiednio działały na naszą twarz (przeczytaj przykłady).
Pielęgnujmy swoją cerę
Każdy ma inny rodzaj skóry. Tak samo jest z cerą. Nasza cera powinna być odpowiednio pielęgnowana, a żeby była właściwie pielęgnowana trzeba mieć świadomość, jaką mamy cerę. Gdy dowiadujemy się, że na przykład mamy cerę wrażliwą, to dowiemy się jak o nią dbać. O wiele prościej sprawić by nasza twarz pięknie wyglądała. Jeśli chodzi o pielęgnacja cery wrażliwej to musimy nad tym popracować. Przy cerze wrażliwej bardzo szybko dostaje podrażnień.

Dermabrazja laserowa w sam raz na jesień

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Niewłaściwy kosmetyk prowadzi do tego, że natychmiast pojawiają się krostkilub skóra niemalże natychmiast jest zaczerwieniona. Zamiast sobie pomóc okaże się, że tylko szkodzimy. Tak, więc dobrze jest posiadając cerę wrażliwą pójść do dermatologa i spytać, w jaki sposób dbać o swoją cerę.

Taka fachowa porada sporo nam da. Dowiemy się, jakie produkty używać, które wypróbować i których nie używać, by nie podrażnić swojej skóry. Trzeba też nie zapominać, że panie w czasopismach w rzeczywistości nie posiadają, aż tak gładkiej skóry. Ideały nie istnieją, lepiej nie popadać w jakieś kompleksy. Musimy po prostu postarać się, by nasza cera wyglądał zdrowo. Poza wizytą u dermatologa i kupowaniem odpowiednich kosmetyków (-> poznaj informacje) można iść do kosmetyczki. Być może jakieś delikatne maseczki albo inne zabiegi sprawią, że nasza skóra będzie wyglądała zdrowo i stanie się odporniejsza na czynniki zewnętrzne.