opieka nad umierającymi bliskimi

Dbałość paliatywna włącza opiekę nad ciężko chorymi, poprzez zastosowanie kuracji znieczulającej, aby usprawnić ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych kosztów za świadczenia lecznicze udostępniane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu pacjenta jest niejednokrotnie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Żyje on pośród bliskich ludzi i nie czuje się porzucony w takich ciężkich momentach. Bywają takie położenia, kiedy piecza nad odchodzącymi bliskimi jest nierealna z przeróżnych przyczyn. W takim razie jest możność umiejscowienia pacjenta w hospicjum (wyszuka wszystkie hospicja Katowice). Nie jest to łatwa decyzja dla bliskich, jednakże w owej sytuacji idzie o pomoc schorowanemu. W takiej placówce jest ciągły dostęp do medykamentów przeciwbólowych. Lekarze i pielęgniarki w każdej sytuacji umieją i zdołają przynieść ulgę cierpiącym, posiadają do tego dobre narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się jedynie leczeniem objawowym, którego zamysłem jest terapia dokuczliwości stanu, w którym odnajduje się chory, a nie przyczyn schorzenia. Fundamentalnym działaniem jest dążność do unicestwienia, lub zmniejszenia

Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com

odczuwanego przez chorego bólu. Nadzwyczaj ważna jest też likwidacja różnych uciążliwości fizycznych. Towarzystwo psychologa, kapelana, oraz ochotników związana jest z doświadczaniem sytuacji w jakiej odnajduje się chory, przez niego samego, oraz jego otoczenie.

Wejdź na ten odnośnik a znajdziesz wskazówki z witryny napisane dla osób zainteresowanych omawianym w niniejszym artykule tematem.

Ochotnik gra niejednokrotnie niezwykle znaczącą funkcję w opiece hospicyjnej.

Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, towarzysząc mu w chorobie, lecz też rodzinie, okazjonalnie wyręczając ją w opiece nad pacjentem, oferuje własne przejścia związane z dbałością i duchowym doznawaniem czasu choroby, odchodzenia bliskiej osoby.

Hospicjum zazwyczaj przyjmuje pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową. Przeważnie mają już za sobą każde wykonalne leczenia, za wsparciem jakich medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w końcowych stadiach choroby. Celem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, lecz pacyfikowanie dotkliwego bólu . Cierpienie, żal, bojaźń są głęboko ludzkie, normalne i są nieodłączną cząstką istnienia.