Odżywki dla sportowców – kiedy, co oraz czy w ogóle brać?

Na siłowni doradzają Ci, ażeby przyjmować białko? Przed ćwiczeniem sugerują odżywki węglowodanowe? Wiele biegasz, dlatego radzą sięgnąć po BCAA?
Czy faktycznie potrzebujesz napomkniętych specyfików? Specjalista objaśnia po co sięgać i w jaki sposób to czynić.

fitness club

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy i czemu powinno się stosować suplementy proteinowe, BCAA? To jedno z najczęstszych pytań, zadawanych przez początkujących sportsmenów. Co na to nasz spec?
kreatyna activlab

Autor: renatomitra
Źródło: http://www.flickr.com
Proteiny używane przed treningiem razem z węglowodanami wpływają korzystnie na podwyższenie osiągnięć. Ochraniają mięśnie. Przyjmowane po wysiłku aktywują procesy regeneracyjne, budowę jak też powiększanie włókien mięśniowych, które zostały uszkodzone w czasie treningu. Ograniczają poziom serotoniny w mózgu, pozwalają na szybszą odbudowę glikogenu w muskułach po treningu, przyspieszają procesy syntezy nowych białek. Cukry to główne źródło energii z którego korzysta organizm ludzki podczas wysiłku. Organizm człowieka ma ograniczone rezerwy cukrów, w czasie długiego treningu zostają one zupełnie wykorzystane. Po wyczerpaniu rezerw cukrów pojawia się gwałtowne wycieńczenie. Węglowodany o wysokim IG zostają prędko przyswojone oraz natychmiast spożytkowane do procesów regeneracyjnych, natomiast o niskim wolniej, pokryją niedobory glikogenu w mięśniach wspólnie z białkami, stanowią podstawę ochrony masy mięśniowej.

Ta nowa publikacja (http://www.hotel-zubrowka.pl/) jest niezwykle ciekawa i jeżeli poszukujesz większą ilość informacji na opisywaną tu kwestię, to odnajdziesz je tutaj.

Głównym węglowodanem, wykorzystywanym przez tkanki jest glukoza.

Kreatyna Activlab nasila przyrostowe procesy a także aktywizuje przyrost białek mięśniowych, wzmacnia siłę skurczu mięśnia jak też intensyfikuje nawodnienie komórek mięśni.