O czym należy pamiętać przy wyborze psychologa?

Jeżeli poszukujesz aktualnie kompetentnego psychologa oraz chcesz, żeby pomógł on Ci w rozwiązaniu Twojego kłopotu, to warto jest się odpowiednio do tych poszukiwań przygotować.
Aktualnie nie jest to za trudne zadanie, przy czym znalezienie osoby, która po pierwsze będzie profesjonalistą stanowi nie lada kłopot.

recepty

Źródło: flickr.com
Często można usłyszeć wypowiedzi mówiące, że ktoś był kiedyś u psychologa i mu to nie pomogło albo, że to jest po prostu strata czasu. Po pierwsze trzeba sprawdzić, czy dany psycholog posiada dyplom magistra psychologii oraz czy jest lekarzem psychiatrii. Obecnie w Polsce każdy może otworzyć własny gabinet terapeutyczny, także dla przykładu architekt, murarz czy krawcowa. Nic więc dziwnego, że często opinie o psychologach są przeróżne. Żeby uniknąć jakiegoś rozczarowania, należy dowiedzieć się, czy osoba do której się wybieramy skończyła odpowiednie studia. Powinny to być naturalnie studia magisterskie w zakresie socjologii a najlepiej o specjalizacji związanej z terapią. Mogłyby to być także studia medyczne.
kobieta

Autor: pr-zone.pl
Źródło: pr-zone.pl
Kolejną kwestią jest to, żeby zwrócić uwagę na nurt terapeutyczny, w którym pracuje dany specjalista. Nie każde podejście jest dobre dla każdego zaburzenia. Jeśli chodzi o kwestie jak przykładowo depresja, schizofrenia paranoidalna czy dysfunkcje osobowości, nurt terapeutyczny posiada olbrzymie znaczenie. Oznacza to, że najlepsze oraz udokumentowane rokowania przynosi terapia uzależnień mińsk mazowiecki poznawczo-behawioralna. Jeżeli interesuje Cię dobry psycholog Łódź jest miejscem, w którym go znajdziesz. Warto w takiej sytuacji sprawdzić, czy posiada on dyplom psychologa albo czy jest w trakcie psychoanalizy.

Ukończenie kilkuletniego ponadplanowego kursu z psychoterapii i otrzymanie odpowiedniego dyplomu nie jest przymusem, jednak bardzo powiększa prawdopodobieństwo, że dany psycholog jest rzeczywiście osobą kompetentną.