Nie możemy zaniedbywać usg piersi

Dużo opowiada się o tym, że obecnie trzeba wykonywać profilaktyczne testy, że im prędzej poznamy jakąś chorobę, która się w nas pojawiła, tym prędzej będziemy mogli wrócić do pełni zdrowia oraz dłużej żyć. Do lekarza nie możemy chodzić jedynie wtenczas, jeśli coś nas boli oraz sami widzimy, że dzieje się coś niedobrego.

Trzeba dbać o zdrowie

piersi

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Warto przynajmniej raz w roku zrobić najważniejsze badania, a w niektórych sytuacjach samodzielnie raz w miesiącu musimy wykonywać samokontrole, które będą polegały na obejrzeniu własnego ciała, zbadaniu za pomocą rąk własnych piersi, czy czasami nie zjawił się w nich jakiś guzek. Więcej informacji tutaj:

Systematycznie należy wykonywać usg piersi

Kiedy wykonaliśmy manualne badanie piersi oraz mamy poczucie, że wyczułyśmy tam guzek, to warto jak najszybciej wybrać się do doktora. Jedynie on będzie miał szansę zrobić test dłońmi, lecz też wykorzystać do tego odpowiedni sprzęt oraz zaoferować usg piersi. Jest ono w całości bezpieczne, a ma szansę dużo nam

usg

Autor: Edwin Maolana
Źródło: http://www.flickr.com

pokazać, jednocześnie powiadamiając natychmiast o tym, gdzie podejrzany guzek okazuje się być umiejscowiony i jakie ma rozmiary. Takie usg mamy szansę robić raz na jakiś czas nawet zapobiegawczo, żeby sprawdzić, czy nie tworzy się tam coś złego, czego zwyczajnie jeszcze nie dostrzegamy. Im prędzej zagrożenie, tym szybciej będziemy mogli reagować, a co się z tym wiąże, może się okazać, że zdążymy wyeliminować zagrożenie, nim zadziała z pełną mocą.

Każdy lekarz rehabilitacje będzie kazał nam tam iść

Nie istotne czy o własnych podejrzeniach na temat zgrubienia w piersi opowiemy lekarzowi rodzinnemu, czy ginekologowi, każdy z nich od razu wypisze nam konieczne skierowanie i będzie kazał jak najprędzej zrobić wszystkie potrzebne badania, tak żeby usunąć wszelkie niejasności. Nieprawdopodobne w tym wszystkim okazuje się także to, że jedno takie usg ma szansę odpowiedzieć na dużo pytań oraz od razu rozwiać sporo wątpliwości, które będą posiadały wpływ na dalsze leczenie. Autor: