Najważniejsze wiadomości na temat operacji usunięcia zaćmy o jakich powinien mieć pojęcie każdy bez wyjątku pacjent.

Każda bez wyjątku osoba, jaka choruje na kataraktę musi dbać o to, aby poddawać się odpowiedniemu leczeniu. Zwykle jest to leczenie operacyjne. W związku z tym, trzeba także systematycznie utrzymywać kontakt z lekarzem przez co będzie się zawsze świetnie poinformowanym. W końcu, istnieją podstawowe informacje na temat operacji usuwania katarakty o których powinien mieć pojęcie każdy pacjent. I to okulista prowadzący ma obowiązek o tym poinformować. Sam zabieg w chwili obecnej wykonywany jest za pomocą nowatorskiej metody, jest bezbolesny i potrwa zaledwie kilka minut.

okulista

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Chory musi w ustalonym terminie udać się do kliniki, zarejestrować i wykonać najistotniejsze badania do jakich wliczają się: zmierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, wyliczenie mocy optycznej sztucznej soczewki, albo morfologia. To umożliwia zrobienie szczegółowego wywiadu lekarskiego - odwiedź stronę. Przed ścisłym przeprowadzeniem operacji takiej jak zabieg na zaćmę oko chorego będzie znieczulane kroplami oraz zdezynfekowane. () W trakcie zabiegu chory może czuć niewielki ścisk, jednak nie będzie czuł bólu. Na zoperowane oko kieruje się mocne źródło światła, co może wywołać dyskomfort. Nie będą to jednak zbyt często przydarzające się dolegliwości.

Lekarz na początku usunie wadliwą soczewkę oka, a następnie zaimplantuje nową. W czasie zabiegu chory na bieżąco będzie informowany o tym, co się dzieje na sali operacyjnej i jak ma skierować oko. To pozwala na wykonanie operacji w optymalnych okolicznościach. W tej chwili o wiele więcej chorych uskarża się na kłopoty z oczami, a katarakta pozostaje jedną z częstszych dolegliwości z takiego zakresu. Z tego względu tak ważne pozostaje, by wdrażać od razu kurację. Niestety, czekanie na zabieg może potrwać nawet kilka miesięcy, w skutek czego coraz więcej chorych decyduje się na jego przeprowadzenie prywatnie, także poza granicami kraju. Głównie wówczas udają się oni do Czech, bo w nich mogą oczekiwać na zwrot kosztów.

oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Z pewnością, poznanie podstawowych informacji na temat zabiegów usuwania katarakty pozwala pacjentom poczuć się w większej mierze bezpiecznie i każdy okulista Toruń ma obowiązek poinformować o wszystkim swoich chorych. Ten artykuł na pewno pokazał taki stan rzeczy bardzo szczegółowo wszystkim pacjentom.