Na co należałoby uważać kupując nowe rzeczy?

Okres urlopowy nakłania osoby do troski o własne dobre samopoczucie. Nagle rozpoczynamy być bardziej ruchliwi, rozpoczynamy ponownie spacerować na dłużej trwające marsze do parku.

Większość z nas lubi także wyjazdy rowerowe. Przecież takowy pojazd jest stosunkowo lekki i nadaje się do przewiezienia go w bagażniku dachowym samochodu.
rower

Autor: Simone Richter
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jeszcze nie posiadamy roweru albo po prostu pragniemy zamienić go na jakikolwiek inny rower, wielokrotnie rozpoczynamy poszukiwać kolejnego roweru przez anonse. Należałoby jednak uważać, ponieważ można nietrudno w ten wariant zakupić jakiekolwiek skradzione rowery (Nagroda za info). Nie mają one przecież swej tabliczki rejestracyjnej ani numeru rejestracyjnego. Przeto też wszelakie gazety z ogłoszeniami lub Internetowe serwisy z ogłoszeniami są miejscem, gdzie często można by spotkać skradzione rowery. zakupując w takowy wariant dla siebie taki rower, powinniśmy bardzo uważać, zwłaszcza jeśli kupujemy nie nowe rowery wysyłkowo, bez możliwości bezpośredniego poznania się z personą takowy rower (stojak pionowy na rower) sprzedającą.
Analogicznie przedstawia się sprawa z pozostałymi dwuśladami. Co prawda skradzione motocykle nie będą do nas przewożone np. przez Internet, winniśmy być faktycznie obecni przy zakupie, lecz grabieżcy i paserzy już jakiś czas temu wynaleźli na to swoje sposoby (skradziony motocykl - nagrodazainfo.pl). Stosowane poprzez nich w wypadku wszystkich powozów motoryzacyjnych zmiany numerów Identyfikacyjnych, czasami przemiana odcienia powiązana również z podrabianiem dokumentów to wyłącznie wierzchołek Mount Everestu.

Skradzione pojazdy i skradzione motocykle to bez wątpienia zaraza na polskich serwisach z ogłoszeniami. Dlatego też pojawiają się specjalistyczne jednostki policji parające się wyszukiwaniem nieuczciwych sprzedawców.