Masaż Shantala – czym się odróżnia i gdzie poznasz jego tajniki?

Słyszałeś o masażu Shantala? To hinduski masaż dla niemowląt, który robi się coraz bardziej popularny także na polskim gruncie. Wielu rodziców interesuje się, jak masować delikatne ciałko swojego maleństwa i czy to rzeczywiście przynosi spodziewane rezultaty?

kurs msażu

Autor: Tim Bartel
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, w jakim miejscu najlepiej jest poznać masaż Shantala, o którym więcej informacji w tym źródle - Shantala kurs. Kurs to odpowiednia droga dla każdego zaciekawionego nim człowieka, gdyż pozwala poznać aktualne techniki jego robienia, a nawet dostać uprawnienia do jego przeprowadzania, jeżeli jesteśmy zaangażowani jako fizjoterapeuta, masażysta czy jesteśmy posiadamy etat w służbie zdrowia (polecamy nitroxolin forte cena) na oddziale położnictwa, pielęgnując świeżo upieczone mamy oraz ich pociechy.

masaż Shantala

Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com

Kursy pozwalają też uczyć rodziców najlepszych metod relaksacji swojego bobasa, by pomóc mu w spokojnym zasypianiu, a także wzmocnić jego odporność i poprawić działanie układu pokarmowego. Masaż Shantala ma wiele pozytywów i można go wykonywać u maluszków od drugiego miesiąca życia. Tak jak przed momentem wspomniano, ma działanie odprężające, a zarazem jest niezwykłą formą bliskości między maluszkiem a jego rodzicem. Najistotniejsze jest właściwe wykonywanie ruchów, zatem osoby, które skończą kursy i pracują z rodzicami powinny drobiazgowo pokazać im, jak samemu przeprowadzać przedstawiany masaż w domu.

Świadome ruchy pozwalają pozbyć się stresu, iż coś zrobimy źle i jedynie zrobimy krzywdę szkrabowi, zamiast mu pomóc. Dzieci od razu wyłapują lęki, więc ruchy powinny być świadome, a równocześnie delikatne. W pokoju nie może być zimno, a z rąk należy zdjąć wszelką biżuterię. Tak samo musimy skontrolować czy nasze paznokcie nie są za długie, aby przypadkiem nie zadrapać delikatnej skóry niemowlęcia. Ponadto nie można mieć zimnych rąk, gdyż maleństwo szybko zacznie płakać. Ważną kwestią jest także pora masowania – nigdy nie można tego robić bezpośrednio po posiłku. Najlepiej jest masować dziecko przed karmieniem bądź pewien czas po nim, aby szkrab nie czuł dyskomfortu. Dobrze też stosować olejki, które wcześniej odrobinę podgrzewamy w miseczce.

Dobrze jest skrupulatniej zaznajomić się ze sztuką masażu Shantala, szczególnie jeśli wkrótce spodziewamy się dziecka. Taki masaż jest wyjątkowo dobry dla malców wielokrotnie cierpiących na kolki lub mających inne kłopoty z brzuszkiem.