Mała łazienka – aranżacja, oprzyrządowanie, kolorystyka, oświetlenie, jakich błędów powinno się unikać

Mała łazienka to niestety standard w większości naszych wnętrz. Jednak jeśli jest porządnie urządzona, i ona może być praktyczna, funkcjonalna jak też sprawiać wrażenie przestronnej. Przy aranżacji niewielkiej toalety najlepiej wykorzystać wypróbowane już metody oraz rozwiązania. Przy jocie fantazji oraz inwencji, można osiągnąć zadziwiające efekty. Oprzyrządowanie musi być dostosowane do wymagań oraz upodobań domowników.

wyposażenie łazienki
Źródło: pixabay

Trzeba staranie przemyśleć, co pragniemy, co powinniśmy oraz co można zamontować. Na pewno złym wyjściem jest umieszczenie na siłę i niewielkiej wanny, jak też wąskiej kabiny natryskowej. W niedużej łazience zdecydowanie lepszym wyjściem jest montaż wygodnej kabiny prysznicowej. Jeśli klasyczny brodzik zastąpimy liniowym odwodnieniem, wpasowanym w nawierzchnię podłogi i zamontujemy szklane, wahadłowe drzwi, nawierzchnia toalety optycznie nie zmniejszy się.Jeżeli jednak zdecydujemy się na wannę, zrezygnujmy z kupna dużej i w kształcie prostokąta. W handlu jest duży asortyment wanien asymetrycznych, które wspaniale możemy wkomponować w niedużą łazienkę, a przy okazji zajmują one mało miejsca. Uniwersalnym wyjściem będzie wanna i natrysk w jednym, dzięki czemu osiągamy różne możliwości ablucji. Przy doborze umywalki do niedużej umywalni przesądzającym czynnikiem, powinna być jej funkcjonalność. W małej estetycznej umywalce możemy umyć wyłącznie ręce. Jeśli będziemy pragnęli ją wykorzystywać na dla przykładu do prania ręcznego, powinniśmy wybrać trochę większą. Powierzchnię pod umywalką, można zabudować dużą szafką na pe http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/ gebreak-->

Łazienka, meble łazienkowe
Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl

Zdecydowanie rezygnujemy z kilku niedużych szafek, jakie zagracą wnętrze korzystniej zastąpić je jedną dużą. Rezygnując z wszystkich zbytecznych urządzeń, dobrze jest zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym z komputerowo sterowaną matą ogrzewającą. Przy tradycyjnym ogrzewaniu wybierzmy nowoczesny gustowny grzejnik, jaki będzie zarazem pełnił funkcję suszarki na ścierki. Nieduża umywalnia wymaga użycia jaśniutkich chłodnych odcieni, które wizualnie nie zmniejszą pomieszczenia. Do tych barw zaliczamy jasne odcienie zieleni, błękitu jak też fioletu, biały a także jasny beż. W dużych miastach jak Łódź, mamy ogromny wybór marketów z asortymentem do toalet. Niejeden salon łazienek - kliknij, zobacz, sprawdź - odnajdziemy także w sieci internetowej.