Kogo dotyka niepłodność? Czy można ją wyleczyć? Jakie są na to sposoby?

Generalnie, poczęcie dziecka wcale nie jest takie łatwe, jak się niektórym wydaje. Czas płodności trwa krótko, od 12 do 24 godzin. Przez takie coś wiele par, tych, jakie nie używają koncepcji, a dość często uprawiają seks, jedynie w pięćdziesięciu procentach przypadków zostaje rodzicami w ciągu roku.

leczenie niepłodności częstochowa

Autor: PR-ZONE
Źródło: pr-zone.pl
Spory kłopot występuje wtedy, kiedy po roku starań (przy normalnym współżyciu oraz braku antykoncepcji) nie możemy począć dziecka. W tego typu sytuacji mowa jest o niepłodności. Jeżeli planujemy to zmienić, należy jak najszybciej spotkać się z odpowiednim specjalistą, żeby zdiagnozować przyczynę naszych problemów.
bank komórek jajowych

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To niezwykle ważne, bo najlepsze rezultaty są w takiej sytuacji, kiedy przyczyna niepłodności jest zauważona jak najwcześniej. Maksimum płodności u kobiety jest największy od 20 do 25 roku życia, niestety po trzydziestym roku życia szanse na ciąże stopniowo stają się mniejsze. Pamiętajmy więc, aby zgłosić się do najbardziej profesjonalnych klinik, jakie pomogą nam w tego rodzaju kłopotach, a jeśli leczenie niepłodności Częstochowa będzie najlepszym do tego miejscem - leczenie niepłodności Częstochowa.
Dobrze pamiętać, że niezależnie od tego, jaka jest przyczyna oraz kto odpowiedzialny jest za te problemy (niepłodność żeńska, męska, a być może obojga partnerów), to większość par, które zaczynają leczenie zostają rodzicami. Co ciekawe, specjaliści twierdzą, iż osoby stale niemogące począć potomstwa, tak zwane bezpłodne osoby, to jedynie 3-5% odsetek społeczeństwa - bank komórek jajowych.

Jest bardzo dużo sposobów, za pomocą jakich jesteśmy w stanie począć potomstwo, jak np. bank komórek jajowych, lecz to lekarz (polecany alergolog dziecięcy Legnica) wybiera najlepszą metodę, która powinna nam pomóc uzyskać potomstwo.