Już dzisiaj dowiedź się na czym opiera się opieka paliatywna w Katowicach , a także z jakiego powodu hospicjum jest godziwym miejscem dla nieuleczalnie chorych

Najprawdopodobniej już każdy odnotował, iż życie w biegu i napięcie niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Niekiedy nie da się tego ustrzec, jednakże naturalne jedzenie oraz aktywność fizyczna umożliwiają nam przez długi czas być w formie. Na nieszczęście, nie wszystko zależy tylko od nas. Możemy prowadzić zdrowy styl życia przez długie lata, a nagle, niespodziewanie zachorujemy. Wszystko będzie w porządku, o ile okaże się, iż wystarczy krótkie leczenie i wrócimy do zdrowia.

wnętrze szpitala

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Niestety w szeregu przypadków się przydarza, że nie wszystko jest tak kolorowe jak nam się zdaje. Bezsprzecznie współcześnie zdecydowanie więcej osób niepokoi się, że zachoruje na nowotwór czy inną bolesną chorobę. Jeśli tylko są dobre rokowania to winniśmy mieć wielką nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Dużo gorzej jest, jeśli nadzieja zostaje nam zabrana. W takim momencie masa pacjentów przeżywa załamanie i pragnie natychmiast odejść z tego świata. O ile są to osoby starsze, nie mające rodziny to w takim przypadku nie możemy się im dziwić.

Najgorzej jest, jeśli to rodziciele dowiadują się o tym, iż ich dziecko może wkrótce odejść z tego świata. W takim przypadku powinniśmy stawać na głowie, żeby udało nam się zapewnić poczciwe warunki na ostatnie miesiące życia. Z całą pewnością rodziny osób śmiertelnie chorych powinny zdobyć informację, w jakim miejscu opieka paliatywna w Katowicach jest na najwyższym poziomie - Hospicjum Świętego Franciszka na pewno do nich należy. Jeśli krewni mają alternatywę, aby chory został w mieszkaniu to wówczas powinien on być cyklicznie odwiedzany przez profesjonalny personel medyczny oraz inne osoby, jakie ulżą w cierpieniu. Ważką rolę odgrywa pielęgniarka, jaka pomaga pacjentowi codziennie. Oprócz niej potrzebni się też psycholodzy, doktorzy, terapeuci zajęciowi i wolontariusze.

korytarz szpitalny

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza bez tych ostatnich opieka ( dom opieki piaseczno ) paliatywna w Katowicach nie była by tak skuteczna. Ponadto, osoby jakie pragną za darmo dopomagać nieuleczalnie chorym mile widziane są w każdym hospicjum, na Śląsk. To właśnie do nich należy spędzanie wolnych chwil z ludźmi, którzy na stałe muszą pozostać w takim ośrodku. Bez wątpienia wszystkie osoby, które znajdą się w hospicjum Śląsk, będą codziennie miały zorganizowane gry i zabawy oraz osobiste spotkania z lekarzami i psychologami. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na to, by chory pozostał w mieszkaniu to dobrze jest zainteresować się tym, które hospicjum będzie najbardziej godziwe.