Jeżeli planujesz we własnym domowym gospodarstwie hodować piękne chryzantemy – warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat specyfiki tych roślin.

Chryzantemy – inaczej nazwane złocieniami, pochodzą w większości z obszarów wschodnich – Japoni, Korei, Chin. To znakomite gatunki roślin, które cechują się malutkimi, krągłymi, wielobarwnymi pąkami, umieszczonymi na ogromnej ilości rozproszonych pędów z listkami. Warto zamieścić we własnym domowym zaciszu choć szczyptę nasion, tych efektownych unikatów, Jednakże ich utrzymanie nie należy do najłatwiejszych.

Kwiaty
Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Taki rodzaj kwiatów wiążemy przede wszystkim z czasem święta zmarłych. Wspaniale wyglądają wśród pomników bliskich i zniczy.

Czy w kontekście tej kwestii masz więcej pytań? (www.nawadnianie.pl/) Jeśli tak, kliknij ten link - to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

Nie bez powodu jest ich wtenczas tak wiele w punktach handlowych. Czas października i listopada, to okres ich rozkwitu. To kwiaty niewątpliwie uwielbiające krótkie dni. Należy pomyśleć zatem nad kwestią – chryzantemy a mróz - zobacz dodatkowe informacje na stronie internetowej. Kwiaty, chociaż najbogatszy plon występuje w ostatnim kwartale – nie lubią zimna i niskich temperatur. Z tego powodu mało chryzantem jest uprawiana na czystym gruncie. Nie dają ratunku też wszelkie profesjonalne osłony, folie zabezpieczające itp. Jednym wyjściem jest uprawa szklarniowa, gdzie istnieje sposobność regulowania oświetlenia i temperatury. Wtedy można posiadać te specyficzne kwiaty całorocznie.

Fioletowe chryzantemy
Autor: Kristine Paulus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla lepszego zakwitu, trzeba już z początkiem lata, pory letniej wierzchołki. Jedyną niepozytywną cechą uprawy Andermatt Polska chryzantem jest to, iż poprzez zakwitanie w końcu roku, wiele sztuk spośród kwitnących kwiatów zamarza i niszczeje. Warto jednakże lokować kapitał w te pięknie gatunki, które świetnie udekorują wnętrze domu, hol, podwórko, czy inne powierzchnie. Kwestia – chryzantemy a mróz jest zatem podlegająca dyskusji i warto o nią pytać fachowych ogrodników. Ceny nabycia tego typu roślin jest różnorodna. Jest zależna od okresu, w jakim zostają nabyte kwiaty, rodzaju, a nade wszystko punktu sprzedaży. W kraju, warto zakupić te kwiaty w hurtowniach ogrodniczych.

Chryzantemy, to wspaniałe, ozdobne kwiaty. Chociaż ich uprawa nie należy do najprostszych – warto inwestować czas i pieniądze dla pięknych okazów w okresie zakwitu.