Jakimi sposobami można sobie radzić z problemem niepłodności czyli główne plusy i minusy metody in-vitro.

Dla zdecydowanej większości małżeństw posiadanie dzieci to priorytetowa sprawa, dlatego też przypadki, kiedy kobieta nie może przez długi czas zajść w ciążę są nieraz bardzo tragiczne. Po iluś latach starań może niekiedy dojść do wspólnych pretensji i żalów, ludzie nie wytrzymują presji i się rozstają, pojawiają się też różnego rodzaju stany depresyjne i inne problemy.

Jeśli wszystkie tradycyjne techniki i metody leczenia nie będą skuteczne, to można pomyśleć o innych rozwiązaniach, jakie mogą być przydatne w takiej sytuacji. Jedną z nich jest zapłodnienie in vitro, metoda kontrowersyjna ale bardzo popularna i ceniona przez rodziców, którzy inny sposobem nie mogliby się doczekać dzieci. Pierwsze dziecko przy wykorzystaniu tej metody zapłodnienia urodziło się na początku lad dziewięćdziesiątych, obecnie takich zabiegów jedynie w samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się około dwustu tysięcy na rok Minione lata to znaczne usprawnienie używanych technik, które współcześnie dają skuteczność już na poziomie prawie dwóch piątych.

bank komórek

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Technika in vitro w największym skrócie opiera się na pobraniu żeńskich i męskich komórek rozrodczych, a następnie wykonaniu zapłodnienia w sztucznych warunkach. Inna nazwa tej metody to zapłodnienie w próbówce, chociaż w rzeczywistości zabieg ten ma większy stopień skomplikowania i będzie wymagał odpowiednich przygotowań.

Chcesz przeanalizować omawianą kwestię nieco dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej na portalu, który także omawia taką tematykę.

Składa się on z paru etapów, w pierwszym z nich w wyznaczonym dniu cyklu pobiera się żeńskie komórki, a równocześnie męskie nasienie.

Po szczegółowy zbadaniu plemników i gamet w kolejnym etapie są one umieszczane je w specjalnym inkubatorze, gdzie powinno dojść do zapłodnienia. Jeżeli wszystko będzie pomyślne, to takie komórki przenosi się do jamy macicy, gdzie oczekuje się aż się przyjmą, i jeśli to także się uda, to zaczyna się zwykła ciąża (klik). Przebiega ona w zasadzie tak samo, jak po poczęciu naturalnym, lecz z powodu tego że technika in vitro kraków niesie za sobą pewne zagrożenia, to przyszłe mamy z reguły będą pod dużo lepszą opieką lekarzy i mają wykonywane znacznie więcej najróżniejszych badań.