Jakimi metodami czyścić okna? Kilka ciekawych wskazówek.

Mycie okien w zasadzie każdemu sprawia problem. Sztuką jest bowiem tak wypucować szyby, aby były czyste i nie było na nich smug. Istnieje kilka sposobów na to, żeby ogarnąć sztukę mycia szyb i posiadać piękne okna. Umyte okna stanowią najlepszy znak szczególny olśniewającego mieszkania. Mycie szyb jest jednakże niezwykle niewdzięczną czynnością domową, a najczęściej najbardziej kłopotliwe są wspomniane już smugi. Powszechne jest, że jest dość dużo metod czyszczenia szyb.

mycie okien na wysokościach
Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczą kwestią jest to, aby na wstępie umyć szyby z najgorszej warstwy kurzu. Starczy zwyczajną gorącą wodę. Jeśli nie umyje się okien gorącą wodą preparaty wykorzystywane do mycia okien będą się wyłącznie mieszać z brudem, a nie czyścić okna. Kolejną niezwykle istotną sprawą jest to, jakim sprzętem w ogóle czyścić okna. Z pewnością każdy lubi coś innego, jednak bardzo często używane są do tego na przykład papierowe ręczniki, lub gąbka.

To czym się myje okna zależy tylko od upodobań tego, kto je myje. Każda z tych sposobów ma jednakże także wady, zatem tylko doświadczona osoba wyczyści okna więcej w temacie tak, żeby nie było smug. Chcesz wiedzieć więcej ? Odwiedź stronę specjalisty od: mycie okien wrocław. I tak przykładowo ręczniki papierowe pozostawiają na oknach drobne cząsteczki papieru, z kolei gąbka zostawia smugi. Najprawdopodobniej najbardziej perfekcyjna jest szara gazeta, jednak bardzo trudno umyć szyby tak, by były lśniące. Ścierki z mikrofibry także wiele ludzi poleca podczas czyszczeniu okien, z tym, że należy mieć na względzie, że ścierkę z mikrofibry powinno się na bieżąco prać.

Wiele osób twierdzi, że preparat do szyb ma podrzędne znaczenie, a najważniejsze jest to, w jaką metodą okna są polerowane. Najprawdopodobniej chodzi o sposób ruchów ręką, tak, żeby nie pojawiały się smugi. A jak zapobiec smugo? Zerknij tu: http://multiclean.com.pl/technologie.html/. A najlepszymi preparatami do mycia okien, oprócz tych które można kupić w sklepie są na przykład płyn do mycia naczyń,nabłyszczacz do zmywarek oraz całkiem sporo innych środków. Ich dobre proporcje połączone z wodą, przyniosą niesamowite efekty. A wszystko jest zależne od umiejętności osoby myjącej.