Jakimi metodami czyścić okna? Kilka ciekawych wskazówek.

Mycie okien w zasadzie każdemu sprawia problem. Sztuką jest bowiem tak wypucować szyby, aby były czyste i nie było na nich smug. Istnieje kilka sposobów na to, żeby ogarnąć sztukę mycia szyb i posiadać piękne okna. Umyte okna stanowią najlepszy znak szczególny olśniewającego mieszkania. Mycie szyb jest jednakże niezwykle niewdzięczną czynnością domową, a najczęściej najbardziej kłopotliwe są wspomniane już smugi. Powszechne jest, że jest dość dużo metod czyszczenia szyb.

mycie okien na wysokościach

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczą kwestią jest to, aby na wstępie umyć szyby z najgorszej warstwy kurzu. Starczy zwyczajną gorącą wodę. Jeśli nie umyje się okien gorącą wodą preparaty wykorzystywane do mycia okien będą się wyłącznie mieszać z brudem, a nie czyścić okna. Kolejną niezwykle istotną sprawą jest to, jakim sprzętem w ogóle czyścić okna. Z pewnością każdy lubi coś innego, jednak bardzo często używane są do tego na przykład papierowe ręczniki, lub gąbka.

To czym się myje okna (http://www.alglas.pl/) zależy tylko od upodobań tego, kto je myje. Każda z tych sposobów ma jednakże także wady, zatem tylko doświadczona osoba wyczyści okna tak, żeby nie było smug. Chcesz wiedzieć więcej ? Odwiedź stronę specjalisty od: mycie okien wrocław. I tak przykładowo ręczniki papierowe pozostawiają na oknach drobne cząsteczki papieru, z kolei gąbka zostawia smugi. Najprawdopodobniej najbardziej perfekcyjna jest szara gazeta, jednak bardzo trudno umyć szyby tak, by były lśniące. Ścierki z mikrofibry także wiele ludzi poleca podczas czyszczeniu okien, z tym, że należy mieć na względzie, że ścierkę z mikrofibry powinno się na bieżąco prać.

Wiele osób twierdzi, że preparat do szyb ma podrzędne znaczenie, a najważniejsze jest to, w jaką metodą okna są polerowane. Najprawdopodobniej chodzi o sposób ruchów ręką, tak, żeby nie pojawiały się smugi. A jak zapobiec smugo? Zerknij tu: . A najlepszymi preparatami do mycia okien, oprócz tych które można kupić w sklepie są na przykład płyn do mycia naczyń,nabłyszczacz do zmywarek oraz całkiem sporo innych środków. Ich dobre proporcje połączone z wodą, przyniosą niesamowite efekty. A wszystko jest zależne od umiejętności osoby myjącej.