Jakie są wskazania oraz restrykcje przy tego typu zabiegu jak pobieranie krwi?

Krew to wyjątkowy płyn, jaki ma obowiązek podtrzymać procesy życiowe osoby ludzkiej. Spełnia role transportowe i m.in. podporowe. Nieprzerwany obieg krwi gwarantuje stałocieplność.
Najistotniejszą czynnością krwi jest transport tlenu z płuc do mnóstwa komórek oraz transportowanie dwutlenku węgla z powrotem do płuc.

Krew mogłaby posiadać swe różne grupy, dlatego przed każdą transfuzją krwi czy zabiegiem o nazwie pobieranie krwii należałoby ustalić grupę, którą posiada dawca oraz biorca. Istnieją również pomocnicze restrykcje. Wspomniane osoby nie mogą przykładowo pić alkoholu na 2 dni przed zabiegiem. Nie powinni też pić ani kawy lub herbaty przez paręnaście godzin przed pobraniem krwi. Zaleca się też unikanie zdenerwowania w czasie poprzedzającym zabieg. W sam dzień pobrania krwi należy pozostać na czczo, czyli powstrzymać się przed spożywaniem jakiegoś posiłku przez paręnaście godzin przed zabiegiem, jednak dozwolone jest spożycie rankiem szklanki zwykłej wody. Przed takim zabiegiem dawca musi unikać wzmożonego wysiłku, ponieważ ten, nawet umiarkowany (chodzenie) może mieć wpływ na jego wyniki.

Zainteresował Cię ten wpis? To bardzo dobrze, gdyż również ta oryginalna strona (https://purana.com.pl/naturalne-preparaty/witaminy/aloes/) wciągnie Cię zupełnie, zatem sprawdź to!

Z tego powodu przez paręnaście minut przed zabiegiem należałoby wypocząć w pozycji siedzącej.

cukrzyca

Autor: Virada da Saúde
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - malunek

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednorazowo zaleca się pobranie maks. 450 ml krwi. Tego typu zabieg nazywa się donacją. Po jego wykonaniu pacjent powinien otrzymać pokarm regeneracyjny o wartości 4500 Kcal, którym mogłoby być np. 8 tabliczek czekolady. Poza tym należy się mu zwolnienie z pracy w dzień oddania krwi i legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

Należałoby wspomnieć, że reprezentanci takich zawodów jak kierowca autobusu czy też pilot mogą powrócić do wykonywania swoich zadań nie wcześniej niż 12 godzin po pobraniu krwi.