Jakie nowe techniki i związki może zaproponować klientom nowoczesna kosmetologia.

Współczesna kosmetologia może coraz więcej zaoferować możliwości kobietom, które chcą młodo i ładnie wyglądać. Dotyczy to nie tylko nowych związków, które pozwalają na uzyskanie niezwykłych rezultatów, ale także nowoczesnych technik, przykładowo takich jak coraz chętniej używane lasery. Do tego typu metod można także zaliczyć nici liftingujące, które pozwalają na znaczną poprawę wyglądu skóry bez stosowania typowych operacji chirurgicznych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Używa się je nie tylko na twarzy, ale także na udach, brzuchu, ramionach i piersiach . Używane aktualnie nici wchłaniają się w ciągu roku, mają w sobie między innymi polimlekowy kwas, jaki dodatkowo wzmacnia odmładzające rezultaty. Sama metoda polega na wprowadzeniu nici przez niewielkie nakłucia specjalną igłą. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu i trwa przeciętnie nie więcej niż godzinę czasu. Poprawa wyglądu widoczna jest już zaraz po zabiegu, a na optymalne efekty poczekać będzie trzeba następne parę tygodni.

Natomiast jeśli będzie chodzić o substancje aktualnie stosowane podczas kosmetycznych zabiegów, to wieloletnim królem będzie tu kwas hialuronowy . Nie bezpodstawnie jest on uznawany obecnie za eliksir młodego wyglądu, gdyż jego wykorzystanie jest niezwykle wszechstronne, również zaawansowana medycyna dość często korzysta z tego, co potrafi. Sam kwas występuje naturalnie w naszych organizmach, głównie w skórze i płynie stawowym, a jego najważniejszą rolą będzie wiązanie wody.

I to właśnie ten mechanizm wykorzystywany jest w skórze, a jego zaburzenie będzie powodować wiotczenie i zmarszczki.

Obecnie oceń laser frakcyjny co2 w klinice Dermamed ten artykuł, który jest niezwykle ciekawy. Wykonaj to już teraz! Zobaczysz, że naprawdę należy to zrobić!

Jeżeli ilość kwasu będzie się zmniejszać, to niszczeniu ulegają włókna kolagenowe i to właśnie jest przyczyną problemów z wyglądem skóry. Z tego też powodu kwas ten wchodzi w skład coraz większej ilości różnorakich kremów odmładzających, a dodatkowo będzie się go wykorzystywać w eliminacji zmarszczek. Kwas wstrzykuje się pod postacią elastycznego żelu, który powoduje wypełnienie zmarszczki i wygładza przy tym powierzchnię skóry. Efekty są szybko widoczne i utrzymują się przez okres nawet dwunastu miesięcy.