Jakie istnieją szkoły jogi i w jaki sposób mogłyby one pomóc w życiu?

Większość osób rozumie, że ćwiczenie jogi prowadzi do dokładniejszego poznania samego siebie i pozwala na zachowanie dobrego zdrowia aż do sędziwej starości. Należałoby więc dobrać doskonałą metodę dla siebie.

napijmy się earl grey

Autor: Eddie
Źródło: http://www.flickr.com
Joga pochodzi z Indii, natomiast samo słowo oznacza albo "związek" albo "łączyć". Podczas początkowych etapów edukacji, joga była przekazywana drogą ustną od nauczyciela do ucznia, zaś jej podstawy zostały po raz pierwszy zapisane w II wieku przed naszą erą. Istnieje kilka szkół nauki jogi a najbardziej znaną jest Hathajoga. Jest to taka szkoła jogi, która jest najbardziej bliska indyjskiej tradycji. Polega ona na treningach oddechowych i na praktykowaniu asan zharmonizowanych z oddechem. Asany są przeprowadzane w ustalonej kolejności od tych najprostszych do tych najbardziej skomplikowanych. Asany te są ćwiczone pod opieką instruktora, zaś seans jest zwieńczony relaksacją na leżąco. Funkcjonuje także szkoła jogi o nazwie Sivananda.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygowała Cię istota naszego artykułu, to doczytaj także (http://www.rehaexpert.pl/oferta/osteopatia/) następne niezwykle zajmujące detale w kolejnym wątku.

Jest to również bardzo popularna szkoła, która posiada tego typu nazwę od nazwiska wybitnego nauczyciela jogi, który bardzo przyczynił się do jej promowania w latach 60-tych XX wieku.

Kolejna szkoła jogi to joga Iyengara. Ta metoda również wzięła nazwę od swojego nauczyciela yogi, który zmarł w 2014 roku. Metoda ta wykorzystuje takie narzędzia jak drewniane klocki czy linki. Jest to szkoła techniczna, czasami stosowana również jako wsparcie podczas leczenia astmy albo przy kłopotach z kręgosłupem. Szkoła ta skupia się w bardziej znaczącym szczeblu na samych pozycjach, niż chociażby na medytacji czy też relaksacji. Istnieje także i inna szkoła jogi o nazwie joga Ashtanga. Metoda ta została stworzona w latach 40-tych w Indiach.

Polega ona na szeregu pozycji, przy trenowaniu których należy dostosowywać ruch i oddech. Metoda ta jest niezwykle dynamiczna, a adepci tego typu szkoły jogi wchodzą na kolejne poziomy. Technika ta niezwykle inspiruje się gimnastyką, przy czym jest osadzona w tradycji.