Które dermokosmetyki do różnych rodzajów cery znasz?

Dermokosmetyki - nazwa ta powstała z połączenia dwóch słów: kosmetyków oraz farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zaliczyć można kremy anty starzeniowe, kremy nawilżające, balsamy jak i maści. Dermokosmetyki to produkty które zawierają aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Sucha skóra to problem spotykany niezwykle często zarówno wśród osób zdrowych, jak i osób z różnorakimi chorobami skóry a także z innymi dolegliwościami. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa na niekorzystne warunki pogodowe, środki czyszczące, wodę.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na podobny temat? Zapraszamy więc do zaglądnięcia do nowej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Zażywanie medykamentów, stres, starzenie się ciała sprzyja nasileniu się objawów skóry (na czym polega zabieg mezoterapii klasycznej-wciśnij na link ten odnośnik) suchej. Podstawowe znaczenie w pielęgnowaniu skóry suchej mają emolienty, które wykazują działanie nawilżające i natłuszczające - pomagają zatrzymać naturalną wodę we wnętrzu skóry za sprawą wiązania jej z tłuszczami skóry oraz za sprawą odbudowy tych lipidów.

Dermokosmetyki do skóry suchej znakomicie odżywiają oraz przywracają nawilżenie głębokich warstw naskórka, czyniąc przy tym skórę miękką i elastyczną.Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca i łatwo czerwieni się i podrażnia. Dlatego też pielęgnowanie cery wrażliwej sprawia wiele trudności. Skórze wrażliwej dobrze służą kosmetyki z apteki. Ważne, by dermokosmetyki do skóry wrażliwej poza właściwościami kojącymi, miały także działanie silnie nawilżające. Przeczytaj więcej na ten temat: dermokosmetyki do skóry suchej.

Skóra tłusta stanowi problem nie tylko młodych ludzi, lecz też dla starszych osób, często nawet, w dojrzałym wieku. Specyficzna dla cery tłustej jest nadprodukcja sebum. Skóra tłusta, jak i mieszana może mieć tendencję do powstawania trądziku. Trądzik pojawia się w efekcie nadmiernej pracy gruczołów łojowych oraz silnego rogowacenia i namnażania się komórek skóry, blokującej wydalanie sebum, w rezultacie czego tworzą się zaskórniki. Nadmiar sebum na skórze jest doskonałą pożywką dla bakterii, które namnażają się i mogą tworzyć stany zapalne. Zaskórniki przekształcają się wówczas w zaczerwienione, ropne wypryski, czyli tak zwany trądzik. Więcej danych dla osób poszukujących pomocy: kosmetyki skóra trądzikowa.

obniżające nadmiar sebum.