Jak zadbać o felgi

Warsztat naprawczy jest miejscem, gdzie każdy kierowca kiedyś był lub się znajdzie. Auta stosunkowo często ulegają różnego rodzaju awariom, a o niewielką kolizję czy stłuczkę bardzo łatwo.

Wybór punktów oferujących takie usługi jest najczęściej niezwykle duży, w każdym mieście znajduje się ich co najmniej kilka.

felga

Także oferowane usługi często różnią się ze sobą, a ich poziom zróżnicowania jest bardzo duża. Warsztaty wykonują więc wszelkiego rodzaju przeglądy, wymianę oleju oraz innych elementów auta, naprawę urządzeń, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Coraz częściej dostępna jest także regeneracja felg. Jest to usługa obecnie bardzo poszukiwana, toteż wiele warsztatów poszerza o nią swój zakres działań.

Główne usługi warsztatoweWarsztaty samochodowe (przyczepki samochodowe lekkie) w większości przypadków dokonują napraw wszystkich marek samochodów osobowych, czasem również dostawczych. Można tam naprawić uszkodzony silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich innych części mechanicznych samochodu. Oprócz tego dostępne są naprawy elementów elektrycznych pojazdu, do których zalicza się alternatory, światła czy nawet radio samochodowe. Właściwie we wszystkich punktach oferuje się usługi wulkanizacyjne, czyli wymianę opon, zarówno niesprawnych jak i przykładowo letnich na zimowe.

Regeneracja felg

felga po renowacji

Bardzo popularną usługą jest renowacja i zabezpieczenie felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych ma miejsce z użyciem specjalnego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to skrupulatnemu oczyszczeniu naprawianej felgi, na przykład w sytuacji, gdy nabywa się używany pojazd z nieznacznie zużytymi felgami. Funkcjonują punkty jak na przykład zakłady wykonujące piaskowanie felg w Krakowie świadczące wyłącznie takie usługi. Umożliwiają zarówno zmianę felg na nowe, jak i renowację oraz konserwację. Naprawa odbywa się poprzez eliminowanie zanieczyszczeń, a później pokrycie felgi kilkoma warstwami materiału wypełniającego wgłębienia. Chromowanie jest procesem dużo kosztowniejszym, daje jednak o wiele trwalsze efekty. Inną często wykorzystywaną usługą jest malowanie felg.