Jak wyleczyć depresję jesienną?

Kiedy przychodzi jesień, wielu ludzi wykazuje oznaki depresji. Na dworze szybko robi się ciemno. Jest chłodno, jak również częstokrotnie pada deszcz, co także optymistycznie na nie nastraja. Jeżeli i ty nie masz sił do działania, a uśmiech nie za często pojawia się na Twojej buzi, powinieneś podjąć należyte działania, aby depresja jesienna kompletnie Cię nie przytłoczyła.

Depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Największym utrudnieniem jest deficyt słońca, ale jeżeli w niedługim czasie nie czekają Cię wczasy w cieplejszym kraju, w jakim niebo nie jest przykryte nieprzyjazną zasłoną chmur, trzeba szukać innych sposobów. Jeden z nich to terapia (zobacz również elektroterapia) światłem (więcej tutaj) przy pomocy specjalnego urządzenia o odpowiednim natężeniu świetlnym. Jeśli będziesz używać takiej lampy każdego dnia, grzejąc się w jej świetle chociaż pół godz., z pewnością niedługo będziesz odczuwać poprawę i życzliwszym okiem spojrzysz na otaczający Cię świat.

Ale nie jedynie alternatywne źródła światła mogą poprawić twoje samopoczucie. To także stosowna porcja energii, którą dostarczamy razem z pożywnymi posiłkami, bogatymi w witaminy oraz mikroelementy. Znakomita na chandrę jest nie tylko czekolada, ale także ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, w szczególności te sezonowe. Mimo wątpliwego nastroju nie można też zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej.

Wybierz dyscyplinę, w której dobrze się czujesz, a pływając lub grając w tenisa będziesz mógł odpędzić nieprzyjemne myśli oraz oderwać się od zwyczajnych obowiązków, których natłok także przytłacza. Mimo, że aura nie sprzyja, warto jest też sporo przebywać na świeżym powietrzu, na przykład pójść pospacerować do ulubionego parku. Nie zapomnij o ciepłym okryciu, kaloszach i parasolu, a przekonasz iż, że nawet chodzenie w deszczu może dawać ci radość, w szczególności gdy jesteś z bliskimi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej ludzi - czytaj więcej na Depresja Sezonowa. Jeżeli i ty znalazłeś się w grupie osób, które stają się apatyczne i przemęczone razem z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem oraz inne nadmienione wyżej metody pozwolą ci uporać się z kłopotem. Musisz jak najszybciej zmierzyć się z niniejszą przypadłością, aby nie dopuścić do jej pogłębiania, ponieważ może to mieć katastrofalne skutki i doprowadzić do konieczności farmakologicznego leczenia.