Jak wykonać niebanalne meble ze skrzynek?

Znaleźliśmy śliczne mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale nie starczyło nam pieniędzy na zakup mebli? A co, jeśli nie chcemy mieć typowych mebli, które są masowo sprzedawane na rynku? Meble ze skrzynek byłyby wartą przemyślenia alternatywą.
W takim razie wystarczy nam nasza wyobraźnia i odrobina kreatywności.

tworzenie mebli ze krzynek

Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com
Aby sposób na meble ze skrzynek pojawiły się u nas w domu, wystarczy kilka trików. Skrzynki – zwykłe, drewniane sprawdzą się wspaniale w różnych wystrojach. Niżej pokażemy poradnik „zrób to sam”. Zanim rozpoczniesz działać nad stworzeniem swojej upragnionej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – oczyszczone z wszelkiego rodzaju zabrudzeń.2. Papier ścierny – do wyczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, żeby później nie wbijały się nam w ręce drzazgi. 3. Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy dłonie przed zranieniem/drzazgami.

Czy nasz wpis spodobał Ci się tak bardzo, że pragniesz zapoznać się z innym? To fantastycznie. Więc tutaj naciśnij i sprawdź sporo postów.

4. Przeźroczysty lakier/impregnat do drewna, pędzle – po oczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem. Dzięki temu bez problemów usuniemy z nich kurz i zachowamy w czystości. 5. Kolorowe farbki olejne (opcjonalnie) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione kolory.

kolorowe skrzynki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zgromadzimy już wymagane przedmioty/materiały, warto rozpocząć działanie. W pierwszej kolejności spróbujmy zabezpieczyć naszych dłoni i stroju – najlepiej włożyć strój roboczy, albo stare ubranie, którego w przypadku zabrudzenia nie będzie nam szkoda wyrzucić. Łapiemy skrzynkę, czyścimy z wszelkich zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym. Jak już skończymy malujemy ją przeźroczystym lakierem i zostawiamy do wyschnięcia.

Naprawdę fascynuje Cię omawiana problematyka? Skoro tak, to oprócz tego zobacz treść na witrynie (https://www.ogrodymaskulanis.pl/uslugi-ogrodnicze-wroclaw/), którą przeczytasz w podobnym serwisie.

W sytuacji gdy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasza praca kończy się już w tej chwili.

Chcemy barwnego wnętrza? Po wyschnięciu malujemy w nasze wybrane kolory poszczególne drewienka. Gdy pomalujemy już odpowiednią ilość pozostaje nam przygotowanie z nich mebli – stolika na kawę, regału na książki, a może po prostu półeczki na bibeloty.