Jak w ostatnich latach zwiększył się rynek przesyłek kurierskich, jak duże możliwości mają aktualnie klienci.

W ostatnich latach ogromnie zwiększyły działalność na naszym rynku firmy kurierskie. W dużej mierze jest to rezultatem bardzo dużej popularności zakupów internetowych, stanowiących coraz większą część całościowego handlu.

jakość

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci wręcz pokochali takie zakupy, ponieważ są niezwykle wygodne i w wielu przypadkach również znacznie tańsze niż w tradycyjnych sklepach. A że wszystkie te zakupy muszą w jakiś sposób dotrzeć do zamawiającego, to tu właśnie będzie miejsce dla kurierów. W ostatnim czasie bardzo podniósł się standard ich usług, aktualnie standardem jest na przykład dostarczenie następnego dnia roboczego. Ogromna konkurencja wymusiła także znaczne obniżki w cennikach, aktualnie bez żadnego problemu można wysłać paczkę już za kilkanaście złotych, a firmy będą płacić jeszcze mniejsze kwoty.
cennik

Autor: PO: Selected
Źródło: PO: Selected
Firmy najczęściej podpisują dłuższe umowy na obsługę przesyłek, dzięki czemu otrzymać mogą bardzo atrakcyjne ceny. Trochę inaczej będzie przy klientach indywidualnych, lecz i tu bez żadnego problemu można znaleźć odpowiednio taniego kuriera. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład broker kurierski, działa on na zasadzie pośrednika, proponując usługi kilku firm kurierskich - sprawdź ofertę na najtanszeprzesylki.pl. Dzięki temu przede wszystkim może zaproponować znacznie korzystniejsze ceny niż widnieją w cenniku, a dodatkowo można porównać poszczególne oferty i wybrać najbardziej korzystną.

Jeśli chodzi o firmy coraz bardziej popularne zaczynają także być przesyłki paletowe - sprawdź mój blog. Mają one tę zaletę, że palety (zobacz przesyłka palet) mają określony standard, tak więc wygodnie się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza do klienta końcowego.