Jak utworzyć paznokcie z gradientem!

Przyszedł czas andrzejkowych i sylwestrowych dyskotek. Będziesz potrzebować w tym czasie koncepcji na momentalną stylizację włosów, paznokci i makijaż. My opiszemy ci jak wykonać cieniowane paznokcie. Powinnaś uzbroić się w nieco cierpliwości i czas do nauki.

Zadbane paznokcie

Autor: Romina Campos
Źródło: http://www.flickr.com
Nim zaczniesz naukę zadecyduj jakie dwa-trzy barwy pragniesz na paznokcie dać. Następnie znajdź sobie gąbeczkę, którą podzielisz na tyle części, ile masz kolorów lakieru do użycia. Potrzebny będzie także zmywacz do lakieru i wacik, w razie nieudanych prób – nie od razu wszak Rzym zbudowano – usuniesz nim lakier.

Nim rozpoczniesz pracę dokładnie wypielęgnuj dłonie. Zalecamy zrobić sobie dokładny peeling złuszczający naskórek, którym masujemy dłonie do momentu ziarenka będą się osypywać. W następnej kolejności spłukujemy pozostałość preparatu, osuszamy dłonie i nakładamy nań grubszą warstwę dobrego intensywnie odżywiającego masła do ciała, albo gęstszego balsamu. Nakładamy na nią plastikowe rękawiczki (takie jak te do farbowania włosów), i trzymamy tak dłonie przez 15 minut. Możemy obejrzeć na ten czas swój ulubiony kabaret i zrelaksować się.

Po upłynięciu czasu ściągamy rękawice, ściągamy pozostałości balsamu, albo wmasowujemy w ciało. Są gotowe do zdobienia paznokci! Przetrzyj tylko paznokcie zmywaczem, by umyć z nich tłusty film, który mógł pozostawić balsam. Pomaluj cienką warstwę przeźroczystej odżywki do pazurków. Teraz można zaczynać działanie nad kolorkami. Cieniowane paznokcie - (więcej na stronie) wyglądają pięknie, niczym tęcza. Przepis na działanie w kierunku zrobienia ombre paznokci znajdziesz na stronie . Fajnie jest połączyć je z pielęgnacją dłoni – zrobisz świetne wrażenie na osobach, które przywitasz podając rękę!