Jak się zachować, kiedy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia lub z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Aktualnie podróże lotnicze stały się podobnie popularne, jak inne formy przemieszczania się. W zależności od destynacji jak i kilometrów do pokonania jesteśmy w stanie podróżować w sposób tradycyjny – autobusem lub koleją, można także bardziej sprawnie i nowocześnie latając.

Samolot na lotnisku

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć taka forma przemieszczania się nie jest jeszcze zbyt popularna jeśli chodzi o loty pomiędzy Polskimi miastami, to ciężko pomyśleć, żeby wyjechać autokarem do Anglii, kiedy mamy możliwość szybkiego i taniego lotu samolotem. Zawsze natomiast, gdy coś się rozwija oraz coraz więcej ludzi z tej możliwości korzysta, pojawiają się kłopoty, które regulują odszkodowania lotnicze (zobacz więcej na stronie www).

Mamy różne rodzaje zaniedbania, błędu lub innych przeciwności losu, dzięki którym jesteśmy w stanie walczyć o zadośćuczynienia. Najbardziej znane to bez wątpienia opóźniony lot odszkodowanie - odszkodowania za opóźniony lot). W takiej sytuacji (znacznego spóźnienia o co najmniej 5 godzin) masz możliwość domagania się zwrotu pieniędzy.

Ten odnośnik do serwisu pozycjonowanie a seo kieruje do niesamowicie atrakcyjnej strony, która posiada równie interesujące dane na opisywany wątek.

Wiedz jednak, że jeżeli zaakceptujesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie są zobowiązani zapewniać ci dodatkowej pomocy lub organizować dalszej podróży. Linie lotnicze mają nakaz poinformowania o twoich prawach oraz o przyczynie dużego opóźnienia. Te spore opóźnienie to więcej niż 2 godziny albo więcej niż 4 godziny, gdy mowa o trasie długości dalszej niż 3500 kilometrów.

Samolot w locie

Źródło: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu lub odmowy wpuszczenia do samolotu. W tych momentach obowiązkowo musisz być poinformowany, z jakiego powodu doszło do takiej sytuacji. Kiedy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój samolot został odwołany, lub wysprzedano więcej biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem lokomocji. Mogą także zwrócić ci koszty biletu, a w niektórych sytuacjach zapewnić ci bezpłatny przejazd do portu lotniczego, z którego przyjechałeś.