Jak się zachować, kiedy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia lub z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Aktualnie podróże lotnicze stały się podobnie popularne, jak inne formy przemieszczania się. W zależności od destynacji jak i kilometrów do pokonania jesteśmy w stanie podróżować w sposób tradycyjny – autobusem lub koleją, można także bardziej sprawnie i nowocześnie latając.

Samolot na lotnisku
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć taka forma przemieszczania się nie jest jeszcze zbyt popularna jeśli chodzi o loty pomiędzy Polskimi miastami, to ciężko pomyśleć, żeby wyjechać autokarem do Anglii, kiedy mamy możliwość szybkiego i taniego lotu samolotem.

Jeżeli ten post jest dla Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (http://mangata.com.pl/prezentacje.html), która także zamieszcza podobne materiały. One zapewne również Cię zaabsorbują!

Zawsze natomiast, gdy coś się rozwija oraz coraz więcej ludzi z tej możliwości korzysta, pojawiają się kłopoty, które regulują odszkodowania lotnicze (zobacz więcej na stronie www).

Mamy różne rodzaje zaniedbania, błędu lub innych przeciwności losu, dzięki którym jesteśmy w stanie walczyć o zadośćuczynienia. Najbardziej znane to bez wątpienia opóźniony lot odszkodowanie - odszkodowania za opóźniony lot). W takiej sytuacji (znacznego spóźnienia o co najmniej 5 godzin) masz możliwość domagania się zwrotu pieniędzy. Wiedz jednak, że jeżeli zaakceptujesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie są zobowiązani zapewniać ci dodatkowej pomocy lub organizować dalszej podróży. Linie lotnicze mają nakaz poinformowania o twoich prawach oraz o przyczynie dużego opóźnienia. Te spore opóźnienie to więcej niż 2 godziny albo więcej niż 4 godziny, gdy mowa o trasie długości dalszej niż 3500 kilometrów.

Samolot w locie
Źródło: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu lub odmowy wpuszczenia do samolotu. W tych momentach obowiązkowo musisz być poinformowany, z jakiego powodu doszło do takiej sytuacji. Kiedy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój samolot został odwołany, lub wysprzedano więcej biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem lokomocji. Mogą także zwrócić ci koszty biletu, a w niektórych sytuacjach zapewnić ci bezpłatny przejazd do portu lotniczego, z którego przyjechałeś.