Genialny przepis na waniliowe caffe latte – koniecznie musisz spróbować!

Kochasz kawowe wynalazki? Ja stwierdzę jak jest – kocham! Nie wyobrażam sobie dnia bez spożycia mocnej, aromatycznej kawy. Mam kafetierkę i niewielki ekspres przelewowydo kawy. Zazwyczaj robię kawę czarną, bez dodatków. Od czasu do czasu lubię zaszaleć – wtedy przyrządzam waniliowe cafe latte – przepis znajdziecie w tym tekście!

Czarna kawa

Autor: Bill So
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźcie sobie, że w tym przypadku wykonuję również sos waniliowy! Jak się okazuje nie jest to takie ciężkie. Przepis (zamów pizzę w pizza Swarzędz ) na waniliowe latte, który jest najprostszy i okazuje się rewelacyjny wyszukałam na blogu, jednym z moich ulubionych zresztą. Polecam gorąco: . Sekret wykonanie takiej kawy polega na nauczeniu się wyważonego dodawania kolejnych warstw, tak by stworzyły oddzielne warstwy. Jest to dla mnie bardzo ciężkie i muszę przyznać, że choć wykonałam już chyba ze 100 razy waniliowe caffe latte, nadal zdarzają mi się w tej materii wpadki. Taki rodzaj kawy piję najczęściej szczególnie jesienią i zimą, ciekawie poprawia mi humor kiedy jest szaro i buro. Robię wtedy kawusię, wchodzę pod kołdrę i czytam książkę, albo bujam się na moim fotelu oglądając TV.

Przyrządzenie waniliowego cafe latte powinniśmy poprzedzać zaopatrzenie się w odpowiednie filiżanki, szklanki albo kubki, w których je podamy naszym gościom. Ja mam podobnych przynajmniej kilka - na tej stronie. Najbardziej lubię te ze sklepu internetowego, mają bardzo grube szkło i są dość wysokie – mają 30 cm! Ostatnio weszła moda na kubki podobne do słoików – kupiłam sobie dwa i często to w nich wykonuję latte. Zakupiłam również specjalny pojemnik z sitkiem i różnymi nakładkami. Tym sposobem mogę udekorować latte np. kakaem w proszku.