Ekran led – innowacją w przekazie obrazu. Technologiczne rozwiązania w ekranach stosowanych w mediach

Już od paru lat można spotkać ogromne ekrany, które w dużych miastach prezentują reklamy lub wiadomości różnego typu. Na koncertach czy innych wydarzeniach widoczne są ekrany, jakie zapewniają obserwowanie występów. To wszystko zawdzięczamy specjalistycznym ekranom, które stworzyły nową jakość obrazu. Mowa tu o ekranie led. Ich schemat działania opiera się na nieskomplikowanej zasadzie. Ekran led 55 posiada trzy diody elektroluminescencyjne o trzech barwach. Połączenie tych kolorów gwarantuje sposobność zestawienia milionów odcieni.

ekran z technologią LED

Autor: Alex Liivet
Źródło: http://www.flickr.com
Skonstruowano dwa rodzaje ekranów led, które posiadają konkretną ilość diod. Pierwszy rodzaj to ekrany przewlekane odznaczające się odpowiednią ilością diod, które posiadają swoje własne diody. Gwarantuje to uzyskanie dobrej jasności oraz kontrastu, szczególnie w ekranach zewnętrznych, jak . Takie urządzenie jest umieszczane w nieprzenikalnej obudowie, co chroni je przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi, więc bez problemu można je użytkować nawet w czasie deszczu. Drugi rodzaj ekranu to SM. Montowany jest powierzchniowo, czyli całkowicie odmiennie niż w pierwszym omawianym przykładzie. Cechą charakterystyczną jest konstrukcja diod na powierzchni specjalnych płyt. Takie ekrany stosowane są w wyświetlaczach wewnętrznych, jako że ich jasność jest sporo mniejsza niż w ekranach led..

przykładowy ekran led

Autor: Gary Howden
Źródło: http://www.flickr.com
Ważna jest rozdzielczość, czyli parametr, który jest główną cechą ekranu led. Dlaczego? Otóż rozdzielczość wpływa na to, że można z dużych odległości zobaczyć co wyświetlane jest na wyświetlaczach ledo-wych. Ta zasada jest idealnie widoczna na przykład na imprezach, gdzie widzowie mogą swobodnie oglądać występy będąc w końcowych rzędach auli. Firmy wykorzystują regułę, która pozwala na zobaczenie różnych obrazów w idealnej jakości . Chodzi tu o prezentowanie obrazów opierających się na łatwej zasadzie: im więcej jest pikseli tym jakość obrazu jest doskonalsza. Taka zasada jest wykorzystywana w tabletach czy smartfonach, gdzie przy niewielkim wyświetlaczu można bez problemu obejrzeć film.

Ekrany led to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane w reklamie, kiedy przekaz obrazu jest przeznaczany na skalę masową.

Gdy poszukujesz dokładnych danych, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem (https://inte.com.pl/prasy-krawedziowe-rico-portugalia.html). Odnajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

Takie ekrany to telebimy, a ich jakość oraz prostota montażu powodują, że zyskały licznych zwolenników.