Do jakich zdrowotnych celów stosuje się laser? Jakiego rodzaju zabiegi dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać?

Laser frakcyjny jest najbardziej odpowiedni do odmładzania twarzy, rąk lub dekoltu, jest też wskazany do likwidowania blizn potrądzikowych. Laser CO2 emituje wiązkę dwutlenku węgla, co sprawia, iż zachodzi bardzo szybka odnowa stref zniszczonych. Wykorzystanie lasera frakcyjnego znacząco poprawia stan skóry, szczególnie w kwestii pigmentacji oraz rozszerzonych porów.

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite
Komórki skóry właściwej poddane wpływowi lasera kreują nowe struktury kolagenu i rozpoczyna się proces remodelowania tej substancji, więc zabiegi laserowe są z pewnością dobrym wyborem w dziedzinie likwidowania blizn potrądzikowych, zmian skórnych, a także piegów. Zabieg laserem jest w stanie odróżniać w zależności od zdefiniowanych ustawień - czy to pod kątem ilości otworów, lecz również pod kątem mocy oraz czasu trwania impulsu. Im bardziej znacząca moc lasera i czas trwania impulsu, tym większa inwazja, bardziej znaczny stan zapalny, ale i lepsze efekty odmładzania.

W zależności od właściwości skóry oraz możliwości pacjenta dobiera się określone parametry impulsu. Taki zabieg jest w sumie bezbolesny, wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Po zrobionym zabiegu, przez dwie-trzy godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce, w jakim stosowany był laser jest czerwone, skóra natomiast wygląda na dosyć mocno naciągniętą. Niekiedy może i pojawić się obrzęk. Po około sześciu dniach od zabiegu rumień znika, zaś skóra nabiera brązowego kolorytu. W tym właśnie okresie można już wykorzystać makijaż - make up ślubny wrocław i powrócić do zwyczajnej aktywności. Takie leczenie potrzebuje około tygodnia czasu, ażeby skóra wróciła do normy. Przez zabiegiem laserowym niezbędnie trzeba odbyć konsultację lekarską. Lekarz przeprowadzi wywiad oraz wyjaśni pacjentowi zasady takiego zabiegu.

w laboratorium - laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com
W następnej kolejności razem podejmą decyzję o inwazyjności zaplanowanej metody (leczniczy laser w Tarnowie). Pacjent otrzyma zalecenia które odnoszą się do postępowania przed oraz po zabiegu oraz receptę na znieczulający krem, jaki niezbędnie trzeba stosować godzinę przed zabiegiem. Częstotliwość powtarzania zabiegów jest określana przez lekarza, a zależna jest od wielu czynników, m.in., od typu zmian. Właściwie w całym kraju jesteśmy w stanie wykonać takie zabiegi, ale bez wątpienia jak laser Tarnów zasługuje na specjalną uwagę.