Dlaczego pojawiają się rozstępy oraz w jaki sposób możemy z nimi walczyć? O czym koniecznie pamiętać?

Problem rozstępów odnosi się do niemal siedemdziesięciu procent pań oraz czterdziestu procent mężczyzn, jak widać jest to dosyć częste. Co to są rozstępy wiele osób wie, to nieestetyczne, czerwone lub białe prążki. Często pojawiają się one na brzuchu, biuście albo pośladkach. Jak z dobrym skutkiem z nimi walczyć?

Rozstępy to po prostu ubytki w głębokich warstwach skóry, robią się one poprzez zerwanie włókien elastycznych. Tego typu włókna kolagenu oraz elastyny mogą zrywać się z dwóch przyczyn. Z jednej strony poprzez to, że w krótkim czasie narażone są na zbytnio duże rozciąganie, z drugiej, gdyż są zbyt słabe. Rozstępy występują bardzo często u kobiet w ciąży. Są również przypadłością osób, które uprawiają ćwiczenia kulturystyczne, ludzi mających nadwagę oraz u szybko wyrastającej młodzieży. Należy też dodać, iż czasami są wywoływane poprze zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Trzeba przyznać, że w leczeniu rozstępów najbardziej istotne jest to, w jakim są one stadium. Powstają one w dwóch etapach.

kosmetyki

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy to bardziej etap zapalny, jest wtedy, kiedy włókna elastyczne dopiero co uległy zerwaniu i w warstwie skóry właściwej doszło do urazu. W związku z tym nastąpił stan zapalny.

Sądzisz, że nasz post jest zajmujący, ale musisz mieć kilka dodatkowych wiadomości. Nie wahaj się - wejdź w poniższy link i kliknij po źródło (http://www.ratynscystomatologia.pl/zespol/).

W tej sytuacji można zauważyć na naszym ciele pręgi w przeróżnych odcieniach czerwieni - . Ten etap trwa od paru miesięcy do dwóch lat, długość tego etapu zależy od tego, jak silny mamy organizm. Ponieważ próbuje samodzielnie zwalczyć takie zmiany, takie rozstępy - oferty usuwania rozstępów we Wrocławiu - usuwanie nie przynoszą jednakże wymiernych rezultatów, gdyż ubytki we włóknach są zbyt duże. Po tym czasie pojawia się kolejny etap - zanikowy, podczas którego prążki robią się białe, natomiast zerwana tkanka miast się regenerować, zwyczajnie zanika. Rozstępom trzeba z pewnością przeciwdziałać.

W takim celu musimy zadbać o właściwe natłuszczenie skóry. Żeby ich uniknąć dobrze jest zastosować peelingi, które sprawią, że kosmetyki do nawilżenia i natłuszczające łatwiej są w stanie wniknąć w skórę - zerknij tutaj. Świetne efekty mogą przynieść również masaże, które możemy wykonać samemu w domu, na przykład pod prysznicem, masując konkretne miejsca okrężnymi ruchami szorstkimi gąbkami. Dość pomocne są inne sposoby, jak nutrikosmetyki. Jeżeli będziemy je używać to jest szansa, że usuniemy dużą część tych niechcianych zmian.