Dekoracyjne elementy aranżacji wnętrza dla wymagających.

Gdy nasze gniazdko zostanie już skończone przychodzi czas na jego ozdabianie. Jeśli nie czujemy się pewnie w temacie dekoracji przestrzeni, możemy zdać się na porady popularnych blogerów, przeglądać foldery sklepów z ozdobami albo zatrudnić kogoś, kto doradzi nam, co będzie pasować do naszych wnętrz i pojedzie razem z nami na zakupy (albo załatwi je za nas).

lampa wisząca

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
We wnętrzach dużych, które wymagają dekoracji lekkich, świetnie sprawdzą się duże rośliny. Nie tylko oczyszczą powietrze w pomieszczeniu, ale również ożywią je. Duże rośliny w donicach pasujących kolorystycznie do wnętrza i innych osłon można ustawić na podstawkach na kołach – pomysł i praktyczny, i wygodny, bo kwiat może zostać przestawiona w kilka chwil. Idealną ozdobą pomieszczenia będzie lampa. Jeżeli mamy tyle przestrzeni, umieśćmy lampę stojącą. Jeżeli wnętrze nie jest urządzone z przepychem, postawmy na mocny akcent wiszący, na przykład lampy Foscarini albo kryształowy żyrandol.

Aby zachować porządek, ale jednocześnie nie stwarzać pozoru mieszkania, w którym nikt nie mieszka, ustawmy w rejonie stolika kawowego ciekawe kosze (więcej i więcej) na gazety. Obecnie możemy dokonywać wyboru między znaną wikliną, rattanem, koszami z materiału lub koszami z plastiku. Oryginalne kształty lub kolory pozwolą wybrać ładny koszyk dopasowany niemal do każdego wnętrza. Jako kosze na gazety możemy użyć także... pufy albo niskie drabinki - kosze na gazety.

To propozycje całkiem oryginalne, lecz na pewno wpiszą się w nowoczesne wnętrza. Jeśli nasze ściany są puste, powieśmy na nich to, co będzie się dobrze komponowało z całym wnętrzem. Na ścianach ładnie wyglądają zegary i obrazy oraz zdjęcia w ramach, lecz ostatnio modne stały się także naklejki na ściany (modne teksty, grafiki) i fototapety.

Zegarek lub kilka obrazków łatwo przewiesić, gdy nam się opatrzą, z fototapetą jest trochę gorzej, więc trzeba dobrze przemyśleć jej zakup – barwy, wielkość i umiejscowienie. Czy to lampy Foscarini, czy naklejki na ściany – wybierzmy takie dekoracje, które będą bliskie charakterowi naszego gniazdka i idealnie wkomponują się we współczesne trendy.