Czyszczenie elewacji: metody na rozmaite zabrudzenia

Fasada nie wymaga corocznego gruntownego czyszczenia. Wystarczy ją porządnie wyczyścić raz na parę sezonów. Sposoby czyszczenia ścian trzeba dostosować do rodzaju pobrudzeń. To, jak często będzie konieczne mycie elewacji, w dużej mierze zależne jest od lokalizacji budynku.

mycie elewacji domu rodzinnnego

Autor: Wienerberger
Źródło: http://www.wienerberger.pl

Kiedy niedaleko znajduje się las (w jakim na ogół jest większa wilgotność) bądź ruchliwa ulica, może stać się to konieczne dosyć szybko. Na pewno przyspieszy to także struktura materiału użytego do wykończenia elewacji, od niej zależy, w jak dużym stopniu zanieczyszczenia będą się osadzać i dostawać się (razem z wodą) w pory surowca. Im gładsze, tym mniej są podatne na zanieczyszczenia.

Zanim zdecydujemy się na dobór metody mycia fasady, musimy określić typ poplamień. Innych zabiegów bowiem wymaga zwyczajny kurz, innych likwidacja zielonego nalotu z glonów, natomiast zupełnie innych jasne plamy na klinkierze. W przypadku wątpliwości diagnozę lepiej zostawić zawodowcom - .

Częstokroć elewacje pokrywane są cienkowarstwowym tynkiem. W zależności od struktury tynku (na przykład kornik), w odmienny sposób osadza się na nich kurz bądź sadza. Do przywrócenia tynkom początkowego wyglądu wystarczy zwykle mycie wodą.

czyszczenie elewacji z cegły

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Intensywne polerowanie ściany szczotką może spowodować uszkodzenie jej nawierzchni.

Czy zbierasz materiały w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz więcej w tym opracowaniu (https://bestem.com.pl/palety-papierowe-ekologiczne-podejscie-do-transportu/). Ono także wyda się dla Ciebie atrakcyjne!

Woda rozpuszcza zanieczyszczenia oraz. Oddziaływanie wody gorącej jest bardziej intensywne oraz o wiele skraca czas czyszczenia ścian. Pozwala też łatwiej wyeliminować tłuste pobrudzenia. Nadmiernie gorąca woda może jednak przyczynić się do gwałtownych deformacji powłoki elewacyjnej, a w konsekwencji do powstania pęknięć. Nim rozpoczniemy prace, musimy w mało widocznym miejscu skontrolować, jak tynk reaguje na mycie.

Najlepszy wynik możemy osiągnąć przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej. Mniejsze zabrudzenia można sprawnie usunąć myjką określoną do użytku domowego. Nastręcza to jednak czasu jak też cierpliwości oraz oddymianie klatki schodowej regularności (co 2-3 lata) przeprowadzania podobnych zabiegów. Przy silniejszych pobrudzeniach mycie elewacji odpowiedniej powierzyć firmie specjalizującej się w tego rodzaju robotach. Używają one specjalistycznych myjek, jakich ciśnienie a także wydajność są znacznie lepsze, zaś wybór dysz i końcówek większy. Starczy wpisać w przeglądarkę wyrażenie: czyszczenie elewacji Warszawa, żeby uzyskać mnóstwo ogłoszeń.