Czym czyścić pojazdy – kilka porad

Jeżeli mamy własne auto, chcemy by wyglądało jak najlepiej. Głównym sposobem jest rzecz jasna dokładne i systematyczne mycie. Możemy skorzystać z minimum trzech form - myjni automatycznej, ręcznej czy samodzielnego czyszczenia w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Warto zaznaczyć, że gdy myjemy samochód w nieprzystosowanym miejscu, możemy dostać karę finansową. Pierwsza z powyższych, czyli myjnia automatyczna, nie zawsze spełnia oczekiwania. Zdarza się, że czyści niedokładnie, dodatkowo brudne szczotki mogą porysować lakier. Jeżeli zamierzamy umyć pojazd samodzielnie, powinno się sprawdzić, jak zrobić to dobrze, by nic nie uszkodzić.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość czego potrzebujemy. Samochodu nie umyjemy bez wiader, najlepiej 2, ponieważ do pierwszego wlejemy szampon, z kolei drugie - z czystą wodą może być potrzebne do płukania gąbki czy szmatek. Kolejny jest samochodowy szampon i inne kosmetyki samochodowe, między innymi różnego typu nabłyszczacze, płyn do szyb, wosk lub płyny do felg. Kosmetyków jest naprawdę dużo, więc na pewno każdy znajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Doczytaj -

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro mamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, niezbędna będzie również gąbka do mycia. Obecnie można ją zamienić na wygodniejsze akcesoria - rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do suszenia auta najodpowiedniejszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej także z mikrofibry, która bardzo dobrze chłonie wodę. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać jest spłukanie samochodu wodą. Nakładanie szamponu od razu na piasek i kurz może powodować uszkodzenia lakieru. Po spłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one często naprawdę pełne brudu, dlatego warto przygotować do ich czyszczenia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół przychodzi czas na powierzchnie poziome, następnie skośne. Należy wiedzieć, że najkorzystniejszymi ruchami, jakimi można myć pojazd, są ruchy proste. Umyte auto oczywiście trzeba spłukać wodą.

Do suszenia niezastąpiona będzie szmatka z mikrofibry lub ręcznik - także z tego materiału. Świetnie chłonie wodę, dzięki czemu naprawdę dokładnie ją usuniemy. Kiedy auto jest osuszone warto wymyć specjalnym płynem okna. Dodatkowo bardzo dobrym posunięciem jest woskowanie samochodu - tu. Należy jedynie gąbką (najczęściej dołączoną do wosku) nakładać cienką warstwę na karoserię i wypolerować go dokładnie ściereczką. Za pomocą tej czynności, będziemy mieć komfort czystego auta przez długi okres.

Choć może się wydawać, że myjnia - www.sklep.techkar.pl/pianownica-pa-karcher-hd-hds-m22f-techkar,3,3584,2525 - to rozwiązanie szybsze i bardzo komfortowe, samodzielne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie dokładnie czysty. Jego elegancki wygląd będzie się niejako wizytówką i z pewnością taka praktyka zaprocentuje w przyszłości.