Czy zapanowała przejściowa moda na zdrowszą żywność? Co możemy dostać w ekologicznym sklepie?

Zarówno w dużych supermarketach, jak i w mniejszych sklepach postawione zostały regały z zupełnie naturalną żywnością. Nawet w mniejszych miastach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z żywnością pozbawioną polepszaczy i produktami kosmetycznymi czy też sklep przywożący od rolników świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem w opakowaniach.

Herbata

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie każdy eko (hurtownia żywności ekologicznej - https://bioplanet.pl/) sklep, który dostosowuje swoją ofertę do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swoim asortymencie miedzy innymi wszelkiego rodzaju ciekawe herbaty bez substancji dodatkowych, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony z różnych zbóż (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron kukurydziany) oraz zdrowe cukry, które nie są zrobione z buraków czy też trzciny cukrowej (ksylitol).

Porównaj:

Wśród dużego wyboru herbat koniecznie trzeba zwrócić uwagę na herbatkę z czystka, której przypisuje się mnóstwo pozytywnych właściwości. Herbatka z czystka posiada właściwości dezynfekujące i można ją pić codziennie w formie napoju posłodzonego miodem, ale także możemy przygotować z jej użyciem leczniczy tonik do twarzy dla osób z cerą sprawiającą kłopoty lub zupełnie ekologiczny płyn do płukania jamy ustnej. Do przygotowania toniku będzie potrzebna herbatka z czystka przygotowana w szklance oraz kilka kropel olejku z drzewka herbacianego. Płyn można zrobić podobnie, ale warto przygotować nie tylko herbatę z czystka, lecz także miętę i szałwię.

Na pół litra zaparzonych ziół dodajemy po 10 kropel olejku z eukaliptusa i mięty. Tak przygotowany płyn można trochę rozwodnić. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo wiele ludzi rezygnuje z jedzenia glutenu, poleca się im produkty spożywcze, jakie go nie mają albo mają, ale nie jest on z pszenicy. Dużo osób bardzo chętnie sięga po makaron orkiszowy, przez wzgląd na jego zdrowotne właściwości.

Można kupić go praktycznie w dowolnym kształcie, którynam się zamarzy. Fajnie wyposażony eko sklep posiada szeroką ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych przygotowanych w myśl zasady fair trade, jeżeli to wykonalne – pochodzących od regionalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez wykorzystania produktów pochodzenia zwierzęcego - zobacz.