Czas na wymianę kół – w jaki sposób się za to zabrać?

Wszyscy kierowcy wiedzą, że 2 razy do roku należy zmienić opony. Teraz jest właśnie ten moment. Idzie zima i bez względu czy spadnie śnieg, czy nie to może być mróz. Drogi zaczną być śliskie i lepiej mieć właściwe opony w takiej sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt trudna. Część osób jedzie do wulkanizatora, ale wielu kierowców samodzielnie jest w stanie dać radę. Musimy tylko przy zmianie opon nie zapominać, że jeśli letnie opony są w świetnym stanie, to można po prostu znaleźć miejsce na to, żeby je przetrzymać na kolejny sezon.

Są również osoby, które kupują opony wielosezonowe. To sprawia, że wymieniają opony dopiero, kiedy te zupełnie się zużyją. Pory roku nie będą miały dla nich znaczenia. Jeżeli jeździmy od lat, to genialna opcja. Ale gdy jesteśmy stawiającymi pierwsze kroki kierowcami lepiej wymienić opony na zimowe i letnie, bo wtedy całkiem inaczej czuje się w aucie podłoże.

Źródło:

U mechanika

warsztat samochodwy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy wie, że dom i samochód to skarbonka nie mająca dna. Ciągle można coś udoskonalić, coś poprawić. Jeśli chodzi o auta, to fani motoryzacji często wiele rzeczy umieją ogarnąć sami. Ale i tak sporo płacą za wizyty u mechanik samochodowy. Natomiast ludzie, którzy mają auto tylko po to, by poruszać się z punktu A do punktu B mało wiedzą o swoich autach, one dopiero są w stanie płacić za tego typu wizyty. Przez to bywają w autoserwis niezmiernie często. Warto jednak wiedzieć, że jeżeli sami nie będziemy dbać o nasze auto, to żaden nawet najlepszy mechanik nam nie wesprze nas. Należy zwrócić uwagę na wszystkie parametry codziennie - doczytaj na tej stronie.

Najlepiej znaleźć garaż dla naszego auta, bo cały rok pod chmurką rzeczywiście bardzo mocno oddziałuje na auto. Poza technicznymi sprawami warto pamiętać o tym, żeby dbać o ład w aucie. Są tacy kierowcy, którzy mają auto 5 lat i ich akumulatory żelowe warszawa wygląda dalej jak nowy. A są i tacy, którzy jeżdżą rok, a auto prezentuje się jakby miał parę lat. Na to w jaki sposób jeździmy i co samodzielnie robimy ze swoim samochodem mechanik i nawet najlepszy autoserwis nie ma wpływu. Niesłychanie istotne jest to jakie my mamy do niego podejście. A specjaliści będą w stanie nam pomóc, czy to w wymianie opon czy też w jakiś innych ważnych aspektach.