Co zadziała na stawy? Preparaty dla sportowców

Sportowcy i amatorzy, jacy dużo czasu poświęcają na uprawianie sportu wiedzą, że trzeba wzmacniać masę mięśniową i stawy a także zapobiegać urazom. Można to uczynić przez suplementację określonych składników. Wśród osób uprawiających sport zawodowo istnieje przekonanie, zgodnie z jakim przyjmowanie żelatyny ma być pomocne w momencie kontuzji i zmniejszyć dolegliwości bólowe w stawach, a białko serwatkowe przyczynić się do budowy masy mięśniowej. Czy to działa?

kolagen na stawy

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Idea propagująca włączenie do diety żelatyny zwraca uwagę na istniejące w niej białko – kolagen na stawy (będący rownież w ludzkich stawach). Istnieje przekonanie, że spożywając kolagen w momencie kontuzji stawów zapewniamy organizmowi dawkę odpowiedniego składnika do regeneracji naszych stawów - skocz. W toku są badania, jakie mają pokazać, czy zażywanie dawek kolagenu ma korzystny wpływ na jego odbudowanie w stawach. Pewne jest, iż zdrowe stawy to głównie dobrze zbilansowana dieta (bez szkodliwych tłuszczów i wysoko przetworzonych produktów) oraz odpowiednio zorganizowany trening.

Zaprezentowane przez nas wpisy zainteresowały Cię tak mocno, że masz ochotę na następne. Namawiamy zatem do świeżej strony - po prostu kliknij odsyłacz.

Nie wiadomo, czy istnieje jeden dobry preparat – kolagen na stawy, jaki przywróci im pełną sprawność. Jeśli chodzi o białko serwatkowe, interesują się przede wszystkim osoby trenujące sporty siłowe albo fitness, ponieważ występuje u nich znacznie wyższe zapotrzebowanie na białko, jakiego nie zagwarantuje im spożywanie mięsa nawet każdego dnia. Białko serwatkowe to białko naturalnie występujące w mleku i jest niezbędne do właściwej regeneracji - .

Grupa ludzi regularnie uprawiająca sport jest narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia a także wcześniejsze „ścieranie się” stawów. Dobrze, aby w porę zatroszczyć się o suplementy diety, co pomoże stawy podbudować i zabezpieczyć.