Co to jest bioterapia i jaki ma wpływ na nasze życie? Co warto wiedzieć o tym zjawisku?

Pojęcie bioterapia została zaczerpnięta od złączenia dwóch terminów. Jednym z nich jest bios, czyli środowisko, ale też siła natury, drugim – działanie. Bioterapia jest więc działanie środowiska życiowego człowieka, zwłaszcza posiadający wpływ na jego rozwój i zdrowie. Bardzo ważnym środowiskiem człowieka jest rodzina, jednak także znacznie większa społeczność i otaczająca go przyroda.

salon masażu

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym celem tego typu terapii jest uzyskanie harmonii w życiu człowieka. Znacząca jest poprawa relacji rodzinnych i środowiskowych. Dzięki temu można odzyskać doskonalszy stan psychiczny i fizyczny. Bioterapia niezwykle często wspiera w sytuacjach, kiedy inne metody będą okazywać się niewystarczające. Nie znaczy to oczywiście, że bioterapia jest lekiem na całe zło, lecz jest to metoda bezinwazyjna, więc chociaż z tego powodu warto jej spróbować. Kiedy wykorzystamy z tej terapii mamy szansę być pewnym, że nieznane choroby, które nawarstwiały się w naszym organizmie przez lata nie przestaną działać nagle.

Wymagana jest cierpliwość, bo dopiero po konkretnym czasie zadziała praca bioterapeuty. Bioterapia tocałkowite wspieranie wyczerpanego energetycznie ciała. Co ważne, stosowanie bioterapii nie wpływa na konkretną terapię medyczną, nie ma więc przymusu przerywania tego rodzaju działań. W czasie terapii pacjent może czuć ciepło lub chłód od rąk eksperta, ponadto, mogą pojawić się pozostałe zjawiska, jak mrowienie lub mrowienie w różnych elementach ciała,a nawet zwroty głowy czy senność. Osoba w trakcie seansu może również nic nie odczuwać. Mimo tego po kilku spotkaniach odczuje znaczną poprawę zdrowia.

masażysta

Autor: Ludovic ETIENNE
Źródło: http://www.flickr.com
Organizm jest też w stanie zareagować lokalnymi bólami, w takich miejscach, gdzie wcześniej nie pojawiały się bóle. Poodpowiednim czasie jednak same one będą ustępować. Sen organizery na łóżeczko wywołany działaniem bioterapeuty będzie doskonalszy i ogólnie wpłynie na wzmocnienie. Co ważne, w coraz większej ilości miast znajdują zastosowanie tego rodzaju zabiegi. Poza stolicą, gdzie bioterapia w Warszawie jest coraz bardziej modna, także w innych miejscach możemy udać się seans do tego rodzaju specjalisty.