Blizny a także wszelakie ślady potrądzikowe to obecnie nie ambaras

Od zawsze zwracaliśmy uwagę na własny wygląd . Znaczną część informacji odbieramy za pomocą wzroku, trudno zatem się dziwić iż przywiązujemy dużą wagę do tego jak inni nas spostrzegają. Tym bardziej, że w sposób podświadomy informujemy w tenże sposób naszych bliźnich na przykład o stanie naszego zdrowia, co z ewolucyjnego punktu spojrzenia ma niemałe przesłanie. Pozytywna informacja o naszej kondycji zwiększa szanse u możliwego partnera, jeżeli nawet nie zdajemy sobie z tej kwestii sprawy.

Trądzik, choroby skóry

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Szczególnie ważna jest w tym kontekście twarz oraz szyja, to na nie kierujemy uwagę w pierwszych kilku sekundach kiedy widzimy pierwszy raz jakąś osobę. Nie zadziwia zatem fakt, że staramy troszczyć się o ich dobry stan. Żeby tego dokonać wykorzystujemy pełny wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych. Powstał nawet cały przemysł trudniący się zapewnianiem nam klientom koniecznych do tego celu wyrobów. Zwłaszcza że panuje obecnie kult młodości nasilony jak rzadko kiedy dotąd. Większa część z nas pragnie mieć wygląd osoby młodszej aniżeli w rzeczywistości. Nie tyczy się to mimo pozorów tylko kobiet, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Niestety, czasami nie wystarczają zwyczajne starania pielęgnacyjne, i konieczną staje się pomoc dermatologa. W wyniku bowiem niektórych zaburzeń (np. trądziku ) mogą nam zostać pozostałości w postaci blizn. Jeszcze do niedawna musieliśmy się z faktem tym pogodzić, bowiem niestety niewiele się dało uczynić. Na szczęście w tej chwili sztuka lekarska ma do zaoferowania sposoby na poprawę naszego image a co za tym idzie w pewnej mierze również komfortu życia. Można sobie mianowicie obecnie z pomocą wiązki światła zreperować to, co popsuła choroba (dla kogo laser co2?).

Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zazwyczaj do zabiegów likwidowania blizn w profesjonalnych gabinetach chirurgicznych używa się laser CO2 z racji jego efektywności; stosunkowo prędkich, a - co najważniejsze - trwałych efektów zabiegów. Zabiegi realizowane przy użyciu tego lasera należą do rodzaju mało inwazyjnych. Pacjent nie ma potrzeby długo przebywać w szpitalu, co jest z pewnością bardzo komfortowe z jego punktu widzenia (poznaj więcej). Zabieg laserowy jest w pełni bezpieczny i nie przynosi powikłań. Przy tym jest zupełnie bezbolesny.