7 metod na wygodę malucha w pieluszce

Wiemy, że pieluchy wielokrotnego użytku to najzdrowsza postać pieluchowania pociech. Żeby wspomóc ten niełatwy czas, powinno się pomyśleć o odpowiednio wyłonionych otulaczach, jakie będą trzymały pieluszkę w dobrym położeniu, ubezpieczały i chroniły ubranko przed przemoczeniem. To nie jest prosty wybór.Na rynku jest wielu wytwórców oferujących różnego typu otulacze dla niemowląt.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, aby nabywać otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wagi pociechy, jakie najporządniej dostosowują sie, przede wszystkim do chudych nóżek i jeszcze nie dużego brzuszka. Otulacze są dostrajane za pomocą subtelnych rzepów albo zatrzasków. Dla dzidziusia powinniśmy wyłonić otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, jaki prócz tworzywa PUL, ma zewnętrzną powłokę bawełnianą.

Interesujesz się owym działem? Czytaj zatem dalej zdjęcie w krysztale o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Są one wybitnie dobrze oddychające i wentylujące.

rodziców, którzy decydują się na majtki treningowe twierdzą, że dzianina jest lepiej przyjazny dla skórki malucha aniżeli jednorazówki. Wielorazowe pieluchy charakteryzują się lepszą przelotowością powietrza. Jeśli Twój maluch często ma podrażnioną skórę pupy, może pożądane byłoby pomyśleć, czy wielorazowe pieluchy nie byłyby zdrowsze. Aktualnie posiadasz wysoki wybór pieluszek funkcjonujących jednakowo, jak te jednorazowe jakie wolno wyprać. Wielorazowe pieluchy są mimo to nieco w wyższym stopniu skomplikowane w obsłudze niż te jednokrotnego użytku. Nie trzeba ich w żaden sposób specjalnie tworzyć przed założeniem maluchowi. Wielorazowe pieluchy powinny zostać po jakimkolwiek użytkowaniu uprane i wysuszone.

Otulacz z wełny jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która gruntownie oddycha powstrzymując perfekcyjną ciepłotę ciała malucha i zapobiegając przegrzaniu. Taki otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie pobrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Na nieszczęście powoli schnie i należy go lanolinować, żeby umożliwić skuteczną ochronę przed przenikaniem.

Niektóre winny także ponadto zostać składane w poprawny sposób. Nie tylko przygotowanie, ale i samo zakładanie w wypadku pieluch z materiału może sprawiać trochę więcej ambarasu, lecz tylko na początku. Będziesz wymagała bowiem nieco biegłości i treningu, zanim wyszkolisz się ekspresowo i sprawnie zmieniać wielorazowe pieluchy. Na takiej samej zasadzie co pieluchy jednorazowe działają wszelkie, wielorazowe pieluchy, mogą się od siebie różnić w trybie nakładania. Jeśli jednakże wyrazisz trochę wytrwałości, to żadne pieluszki na basen nie będą wyznaczały najmniejszego ambarasu. Wielorazowe pieluchy są prawdopodobnie w odniesieniu z paczką jednorazowych droższe, niemniej nie trzeba zapomnieć, że jest to na ogół jednorazowa inwestycja. W przeliczeniu, wielorazowe pieluchy są tańsze od tych, które należy cały czas kupować. Kolejną wartością jest fakt, że takie wielorazowe pieluchy ekologiczne, zdołają być także użyte dla młodszego rodzeństwa.